تبلیغات اغوا کننده کالاها ،ممنوع

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان با بیان این که قانون، تبلیغات اغوا کننده را ممنوع کرده است گفت: متأسفانه این تبلیغات در برخی رسانه های دیداری و شنیداری دیده می شود.

تبلیغات اغوا کننده کالاها ،ممنوع

به گزارش ریسک نیوز،محمود نوابی در همایش ملی روز حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت : قانون رعایت حقوق مصرف کننده، تبلیغات اغوا کننده را ممنوع کرده است. اما متأسفانه در برخی رسانه های دیداری و شنیداری دیده می شود.

نوابی گفت: سال 88 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان تصویب شده و آمده است تمام کالاهای سرمایه ای مثل خودرو، لوازم خانگی باید خدمات پس از فروش داشته باشد که باید به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم تعمیم داده شود.

وی افزود: آیین نامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو فروردین 95 تصویب شده است و از مصرف کنندگان می خواهیم مطالعه و حقوق خود را از ما مطالبه کنند.

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: کیفیت خودرو پایین نیامده است و ما آمار داریم که خودروهایی که مشکل موتور یا مشکل اساسی داشتند پس گرفته شدند.

وی در ادامه گفت: متقاضیان شرکت در آزمون رعایت حقوق مصرف کنندگان امسال نسبت به دوره نخست 22 برابر و در بخش منتخبین (بنگاه های منتخب) 20 برابر رشد نشان می دهد.

نوابی اظهار داشت : در این همایش از بنگاه های اقتصادی برتر که در خدمت مردم هستند و بیشترین دغدغه را برای مردم دارند ، تقدیر می کنیم.

نوابی گفت: در انتخابات بنگاه های اقتصادی سازمان حمایت یک رأی دارد و و دستگاه های زیادی در گزینش آنها دخالت دارند.

وی افزود: تعداد تندیس ها نشان دهنده رشد تعداد بنگاه های برتر است و با توجه به گذشت شانزده سال تعداد بنگاه های برتر در حمایت از مصرف کنندگان افزایش یافته است و ما همزمان در 22 استان کشور روز ملی حمایت از مصرف کنندگان را برگزار می کنیم.

نوابی به اهداف برگزاری این همایش اشاره کرد و گفت : رعایت حقوق مصرف کنندگان و مشتری مداری برای ما مهم است همچنین صادرات و موضوعاتی مثل نداشتن پرونده در دستگاه های قضایی مهم است.

وی افزود: حق الناس بر همه چیز مقدم است و ما باید حق مردم را حفظ و به موقع ادا کنیم، امروز ما از خدمات پس از فروش عبور کردیم و اکنون خدمات حین و قبل از فروش در دستور کار ما قرار دارد.

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت : شعار "جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود" با فرهنگ ما همخوانی ندارد و کسانی که با این پدیده برخورد کردند به سامانه 124 اعلام کنند تا ساماندهی شود ا و امروز این شعار یک ناهنجاری اجتماعی و منکر است.

وی گفت: ما بدون در اختیار داشتن قوه قهریه ؛ در حوزه بازرسی 10 برابر و در تشکیل پرونده 11 برابر رشد عملکرد داریم و 22 برابر در حوزه کشف قاچاق سازمان حمایت موفق بوده است که با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان انجام شده است.

نوابی افزود: وقتی کالای قاچاق و بی هویت را جمع می کنیم به نفع مصرف کننده است.

نوابی گفت : به برخی زیرساخت ها برای حرکت به سمت بازارهای هوشمندانه نیاز داریم مثل صندوق های مکانیزه فروش، ترویج و فروشگاه های زنجیره ای که اکنون 7 درصد بیشتر نیست.

منبع: تسنیم

خبر پیشنهادی
عملکرد شرکت‌های بیمۀ خصوصی در سال 97 در ضریب خسارت و کارمزد پرداختی

کدام شرکتها کمترین و بیشترین کارمزد را به نمایندگان و کارگزاران پرداخت کردند؟


این مطلب را به اشتراک بگذارید