ورود بیمه مرکزی به بیمه ایران همگام با سازمان بازرسی جهت برون رفت از زیان انباشته

رییس کل بیمه مرکزی در خصوص استقرار یک گروه ویژه از سازمان بازرسی کل کشور در شرکت سهامی بیمه ایران اذعان داشت: در کنار بررسی های گروه‌ ویژه سازمان بازرسی ، بیمه مرکزی نیز در خصوص مسایل بیمه ایران از جمله زیان انباشته وارد عمل شده و در این راستا جلساتی منظم با هیات مدیره این شرکت بیمه ای برگزار و قرار شده در خصوص راهکارهای برون رفت از زیان انباشته برنامه ای مدون به بیمه مرکزی ارائه شود.

ورود بیمه مرکزی  به بیمه ایران همگام با سازمان بازرسی جهت برون رفت از زیان انباشته

به گزارش ریسک نیوز،رئیس کل بیمه مرکزی امروز در نشستی خبری در پاسخ به سوال ریسک نیوز در خصوص استقرار گروه ویژه بازرسی سازمان بازرسی کل کشور در بیمه ایران جهت رصد چالش های این شرکت بیمه ای گفت:بیمه مرکزی با بکارگیزی روشهای مختلف نظارتی از جمله بازرسی میدانی اطلاعات و چالش های شرکتهای بیمه را بررسی و واکاوی می کند البته طبیعی است که سازمان بازرسی و سایر نهادهای  نظارتی بالادستی که قانون بدانها اجازه ورود داده نیز می توانند وارد بررسی شوند .

وی گفت: گروه سازمان بازرسی نیز جهت بررسی مسایل بیمه ایران  وارد کار شده است و طبیعی است که گزارشهای لازم را ارائه خواهند کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه تاکید کرد: البته بیمه مرکزی نیز در خصوص مسایل مربوط به بیمه ایران وارد عمل شده ، گزارشاتی آماده کرده و جلسات منظمی نیز با اعضاء هیات مدیره این شرکت بیمه ای داشته است .
رئیس کل بیمه مرکزی  با بیان اینکه شرکت بیمه ایران با فدمت 80 سال سابقه برای کشور شرکت باارزشی است که دارای حدود 35 درصد سهم بازار را داراست و طبق قانون و اصل 44 باید دولتی بماند،  اذعان داشت:برنامه هائی برای برون رفت از زیان انباشته بیمه ایران لازم است که بخشی از برنامه ها به ما ارایه گردیده؛ اما قرار شده طی یک برنامه مدون، راهکارهائی جهت برون رفت از مشکلات از جمله زیان انباشته را به بیمه مرکزی اعلام کنند.
 

رییس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که آیا نظارت بیمه مرکزی کافی نبوده است، پاسخ داد: ارتباط ما با نهادهای رسمی نظارتی ارتباط خوب و تنگاتنگی است و برخی گزارش هایی که ما تهیه می کنیم را از ما می خواهند ولی این حق سازمان های نظارتی است که هر گاه لازم دیدند ورود کنند و بررسی کنند.

وی افزود: البته این نهادهای نظارتی در حوزه های دیگر هم ورود می کنند و این حق قانونی و نظارت آنهاست.

سلیمانی اظهار داشت: بیمه مرکزی نظارت میدانی بر صنعت بیمه دارد البته موارد تخلف هم پیش می آید.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه در خصوص احتمال ادغام شرکتهای بیمه زیر مجموعه نهادهای نظامی گفت:ماموریت بیمه مرکزی نظارت بر عملکرد بیمه‌گران و صیانت از حقوق بیمه گذاران است و هرگونه تصمیم برای ادغام شرکت های بیمه ای بر عهده سهامداران و ذینفعان آن شرکت ها خواهد بود.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به پرسشی در خصوص  آیین نامه ۶۰ گفت:پیش نویس اصلاح آئین نامه ۶۰ ،در شورایعالی بیمه بررسی شده ،مواردی تصویب شده ،در جلسه آتی شورایعالی نیز موارد دیگر بررسی می گردد.

وی افزود: در اصلاح آیین نامه به بخش های مختلف و ظرفیت های سرمایه گذاری توجه شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی ر ادامه عنوان کرد: برای بیمه درمان تکمیلی ، چارچوب و سقف تعیین می گردد.

به گفته وی نرخ شکنی در بیمه درمان تکمیلی  با توجه به خسارت و زیان بالای این رشته منطقی نیست.

رئیس کل تاکید کرد:بیمه گذاران بدانند شرکت بیمه ای که نرخ پایین می دهند در ارائه خدمات دچار مشکل می شوند .

رییس کل بیمه مرکزی از اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث دارندگان وسایل نقلیه موتوری در دهه فجر خبر داد.

وی گفت: تا ۳۰ بهمن ماه، دارندگان کلیه وسایل نقلیه ای که فاقد بیمه نامه هستند می توانند با خرید بیمه نامه از بخشودگی 100 درصدی جرایم مربوط به تاخیر در تهیه بیمه نامه برخوردار شوند.

وی افزود: این بخشودگی برای دارندگان موتور سیکلت ها و ادوات کشاورزی از 12 بهمن به مدت ۶ ماه ادامه دارد.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید