نخستین اپلیکیشن صدور هوشمند بیمه‌نامه کوتاه‌مدت بدنه اتومبیل رونمائی شد/ جزئیات بیمه نامه

نخستین اپلیکیشن صدور هوشمند بیمه‌نامه کوتاه‌مدت بدنه اتومبیل با همکاری شرکت هرمس شریف و مدیریت‌های اتومبیل و فن‌اوری اطلاعات و ارتباطات بیمه کوثر به بهره‌برداری رسید.

نخستین اپلیکیشن صدور هوشمند بیمه‌نامه کوتاه‌مدت بدنه اتومبیل رونمائی شد/  جزئیات بیمه نامه
به گزارش ریسک نیوز،نخستین اپلیکیشن صدور هوشمند بیمه‌نامه کوتاه‌مدت بدنه اتومبیل با همکاری شرکت هرمس شریف و مدیریت‌های اتومبیل و فن‌اوری اطلاعات و ارتباطات بیمه کوثر به بهره‌برداری رسید.

مجید مشعلچی فیروزآبادی ، مدیر عامل بیمه کوثر در مراسم افتتاح این اپلیکیشن گفت: مرکوری اولین اپلیکیشن بیمه ای است که از دل صنعت بیمه جوشیده  و طی همکاری یک شرکت بیمه و استارت آپ ظهور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه تعامل بیمه کوثر با یک استارت اپ می تواند در صنعت بیمه الگو قرار گیرد، اذعان داشت: همکاری  یک شرکت بیمه با یک استارت آپ به لحاظ ایجاد تعامل  فرایندی و گرایش مالی  در نوع خود بی نظیر بود.

در ادامه آقا مرادی ، معاونت برنامه ریزی و نطارت راهبردی بیمه کوثر با اشاره به اغاز بکار استارت اپ مرکوری گفت:در کشور 3000 میلیارد دلار ظرفیت پوشش بیمه ای وجود دارد که فقط 30 درصد آن تکمیل شده به طوریکه فقط سه و نیم میلیون دستگاه بیمه بدنه دارند ، از 80 میلیون نفر تنها 14 میلیون نفر بیمه عمر و 12و نیم میلیون نفر بیمه درمان دارند و از 25 میلیون دستگاه منزل مسکونی فقط 11 درصد انها پوشش آتش سوزی و تنها 5درصد پوشش زلزله دارند.

وی با بیان مطلب فوق تاکید کرد : اینشورتکها می توانند در تکمیل شدن این ظرفیت به صنعت بیمه کمک کنند.

به گفته این مقام مسوول مرکوری اولین استارت آپی است که از دل صنعت بیمه ایجاد شده و اپلیکیشن بیمه بدنه خودرو محصولی است که حاصل این تعامل است.

بر اساس این گزارش بیمه بدنه هوشمند سفر یک بیمه بدنه موقت و بدون رجوع به نمایندگی بیمه است که با استفاده فرایندهای آی تی محور و هوش مصنوعی احتمال ایجاد تقلب را به حداقل می رساند.

گفتنی است، از انجا که قیمت گذاری در صنعت بیمه به روش سنتی انجام می شود ، این امر نارضایتی هائی برای بیمه گذار به دنبال دارد بخصوص برای افرادی که از خودروی خود کمتر استفاده می کنند ضمن اینکه ارزیابی ریسک هر سفر برای بیمه گر دشوار است ، در این راستا استارت آپ مرکوری با استفاده از اپلیکشن بیمه بدنه موقت خودرو ضمن اینکه قیمت گذاری بیمه نامه را برای مشتری مقرون به صرفه می کند ریسک رانندگی هر مسافر در هر سفر را می سنجدکه این امر منجر به استخراح منصفانه قیمت بیمه بدنه می شود.

این گزارش حاکی است، با نصب اپلیکیشن بیمه بدنه موقت خودرو در تلفن همراه امکان عکسبرداری و فیلمبرداری ازخودرو برای مشتری همراه با الزامات امنیتی فراهم شده که ارسال این اطلاعات به واحد کارشناسی بیمه کوثر مراحل قیمت گذاری اماده و بیمه نامه صادر می شود.

علاقه‌مندان به تهیه این اپلیکیشن می‌توانند به نشانی www.bimemercury.com مراجعه کنند.
خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید