کار ساخت یکی از عجیب‌ترین آسمان‌خراش‌های دنیا کلید خورد! + تصاویر

کار بر روی آسمان‌خراشی، که گفته می‌شود، قرار است بلندترین ساختمان کشور آلبانی باشد، مدتی است که آغاز شده‌است. ساختمانی با ۱۴۰ متر ارتفاع، واقع در منطقه ۱ مرکز شهر تیرانا، که پنل‌های تو رفته و بیرون زده و برش‌های متعددی در بدنه اصلی خود دارد و در نهایت، یک مدل سه بعدیِ پیکسلی، از خود آلبانی را خلق می‌کند.

کار ساخت یکی از عجیب‌ترین آسمان‌خراش‌های دنیا کلید خورد! + تصاویر

.

 

 علاوه بر ایجاد تصویری کلی از کشور، بر روی نمای این برج ۳۷ طبقه، هر پیکسل، نمایانگر یک شهر یا شهرستان در آلبانی خواهد بود.

معماران اصلی این ساختمان، یعنی گروه هلندی MVRDV معتقدند که آلبانی ظرفیت بسیار بالایی برای پیشرفت و توسعه دارد. این شرکت، برای نوسازی مجموعه Tirana Pyramid ، که در نزدیکی همین پروژه قرار دارد هم فعالیت‌هایی را در دست اقدام دارد.

تیرانا راه طولانی را طی کرده‌است. ده سال پیش فقیرترین کشور اروپا بود و امروز کشوری است، پر از انرژی و جاه‌طلبی، که به‌سوی پیشرفت‌های چشمگیر اقتصادی در حرکت است. "ما با طراحی این ساختمان می‌خواهیم همین چیزها را بازتاب بدهیم". این را وینی ماس، یکی از بنیانگذاران شرکت MVRDV می‌گوید و ادامه می‌دهد که: "این برج درست در مرکز شهر، حس قرار گرفتن در یک ییلاق عمودی را به‌شما می‌بخشد." 

برنامه‌ ساخت و تکمیل منطقه ۱ مرکز شهر تیرانا، تا سال ۲۰۲۴ ادامه دارد و تازه آن موقع است که این منطقه، به میزبانی خوب برای انواع آپارتمان‌ها، مراکز خرید، دفاتر اداری و رستوران‌ها تبدیل خواهدشد.

نظر شما در مورد این ساختمان عجیب چیست؟ به نظرتان این ساختمان می‌تواند باعث ایجاد تحول در تیرانا شود؟

 منبع:  لست سکند

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید