کاردگر علل حمایتش از محمد کریمی را رسما اعلام کرد // انگیزه 12 مدیرعامل بیمه در حمایت از کریمی برای دبیر کلی سندیکا چه بود؟

مدیر عامل بیمه دانا تاکید کرد: انگیزه نوشتن این نامه تصریح بر برگزاری سریع تر انتخابات سندیکا بود ضمن اینکه احساس می شد عده ای در نظر دارند انتخابات را مجددا به تاخیر بیندازند در این راستا با حمایت از اقای کریمی تلاش کردیم تا در برگزاری سریع ترانتخابات سندیکا تاکید کنیم.

کاردگر علل حمایتش از محمد کریمی را رسما اعلام کرد // انگیزه  12 مدیرعامل بیمه در حمایت از کریمی برای دبیر کلی سندیکا چه بود؟

ریسک نیوز : تنور انتخابات سندیکای بیمه گران داغ است تا جائی که نامه 12 مدیر عامل شرکت بیمه به رئیس شورای عمومی سندیکا مبنی بر معرفی محمد کریمی به عنوان کاندیدای پیشنهادی از دیروز نقل محافل بیمه ای شده است.

ورود کریمی به عرصه انتخابات سندیکا با یک شام انتخاباتی و همراهی 20 مدیر عامل همراه شد اگرچه نحوه پرزنت کریمی انتقاداتی را برانگیخت. منتقدین معتقد بودند عرصه دبیر کلی سندیکای بیمه گران ،عرصه فنی و تخصصی است و بیش از برگزاری مهمانی های انتخاباتی ، ارایه برنامه باید اهمیت یابد نه دید و بازدیدهای انتخاباتی ؛ اما به هر حال وی یکی از کاندیدهای این دوره از انتخابات سندیکا محسوب می شود که در کنار محمد علیپور تا این لحظه اعلام امادگی کرده است.
ابراهیم کاردگر ، مدیر عامل بیمه دانا ، یکی از امضا کنندگان نامه حمایت از محمد کریمی ، رئیس کل پیشین بیمه مرکزی است.

کاردگر در گفتگو با ریسک نیوز اعلام حمایت خود از محمد کریمی را تایید کرد و گفت: به هر حال زمانیکه انتخابات برگزار می شود ، هر کسی باید طبق شاخص هایی که در نظر دارد نامزد انتخابی خود را گزینش کند و این فرایند ، امری کاملا طبیعی است به نظر نمی رسد گزینش کاندید مورد نظر عجیب و امر غیر طبیعی باشد.
مدیر عامل بیمه دانا انگیزه اصلی نوشتن نامه را شتاب دادن به برگزاری انتخابات عنوان کرد و گفت:دلیل اصلی ما در نوشتن نامه تذکر بر تعلل در برگزاری انتخابات بوده است زیرا همانطور که می دانید حسابرس نیز به عنوان یک بند عدم برگزاری انتخابات در موعد مقرر را تذکر داده است.

به گفته مدیر عامل بیمه دانا این انتخابات باید پایان سال 97  برگزار می شد که محقق نگردید و این تعلل در برگزاری انتخابات با ضوابط موجود چندان سازگاری نداشت.

وی تاکید کرد: انگیزه نوشتن این نامه تصریح بر برگزاری سریع تر انتخابات سندیکا بود ضمن اینکه احساس می شد عده ای در نظر دارند انتخابات را مجددا به تاخیر بیندازند در این راستا با حمایت از اقای کریمی تلاش کردیم تا در برگزاری  سریع ترانتخابات سندیکا تاکید کنیم.

کاردگر معتقد است ، برخی افراد در صنعت بیمه خط کش در دست گرفته اند و قصد یار کشی دارند در حالیکه وحدت رویه بیش از هرچیزی نیاز مبرم صنعت بیمه است و هر تصمیم اشتباهی دودش به چشم کل صنعت بیمه می رود بنابراین هدف انتخاب نهایی است حال هر فردی که دبیر کل شود باید مورد پذیرش کل صنعت قرار گیرد چه به وی رای داده باشیم و چه این شخص ، منتخب ما نباشد؛ اما باید بر انتخاب نهایی اتفاق نظر داشت زیرا در نهایت دبیر کل مجری مفاد اساسنامه خواهد بود و برای اجرای آن نیازمند همکاری شرکتهای بیمه است.

.

مدیرعامل بیمه دانا در پاسخ بدین سوال که شاخص های شما برای انتخاب محمد کریمی چیست، متذکر شد:مهندس کریمی فضای صنعت بیمه را به دلیل حضور در ریاست بیمه مرکزی می شناسد ضمن اینکه تعاملات برون صنعتی قابل توجهی دارد در این راستا این شناخت درونی و قدرت ارتباط بیرونی برای وی نقطه قوت محسوب می شود.

کاردگر در خصوص انتقادات وارد بر کریمی مبنی بر عدم نظارت کافی در دوره ریاستش بر بیمه مرکزی و وقوع ماجرای بیمه توسعه گفت: تاکید می کنم که اقای کریمی زمانیکه رئیس کل بیمه مرکزی شد یک تصمیم اشتباه در نحوه اجرای اصل 44 در صنعت بیمه اتخاذ شده بود و عملا در فضائی قرار گرفته بود که این تصمیمات اشتباه صنعت را بحرانی می کرد ضمن اینکه وی هیچ دخالتی در اتخاذ این تصمیمات اشتباه نداشت.

مدیر عامل بیمه دانا اذعان داشت: اجرای نادرست اصل 44 در صنعت بیمه و آزاد سازی تعرفه ها سبب شد در بازاری که عملا انحصاری است ( چرا که بیشتر از 50 درصد سهم بازار متعلق به یک شرکت بیمه دولتی بود) رقابتهای ناسالمی شکل بگیرد چرا که به موازات این تغییرات ایین نامه های بازار رقابتی تدوین نشد.

وی با تاکید بر اینکه ریل گذاری اصل 44 در صنعت بیمه غلط بود ، متذکر شد: مقررات حاکم بر صنعت بیمه رقابتی بود در صورتیکه زمین بازی رقابتی نبود بنابراین نمی توان همه چالش هایی که در صنعت بیمه شکل گرفت مانند رخدادهای تلخ بیمه توسعه را به پای یک نفر گذاشت.

کاردگر می گوید: بیمه توسعه حاصل قانون اشتباه شخص ثالث بود نه شخص رئیس کل، چون قانون گذار کف قیمت را مشخص نکرده بود و بیمه گران هم بی محابا به نرخ شکنی می پرداختند چون هیچ تکلیف قانونی مبنی بر محدودیت در تخفیفات وجود نداشت.

کاردگر با بیان اینکه قوانین غلط صنعت بیمه را به انحراف برد عنوان کرد:اما در قانون جدید ثالث با پیگیری هایی که صورت گرفت و با پیشنهاد من ،  منع تخفیف بیش از  دو نیم درصد در قانون قید شد که این امر به انتظام بخشی تخفیفات ثالث کمک کرد.

کاردگر در  پاسخ بدین سوال که اگر چه ریل گذاری اصل 44 در صنعت بیمه اشتباه بود اما محمد کریمی در زمان ریاست خود بر بیمه مرکزی آیا می توانست ایین نامه نظارتی مربوطه را جهت اعمال نظارت موثر تر مدون ومصوب کند ، اذعان داشت: در دوره های قبل قانون اصل 44 به اشتباه در صنعت بیمه پیاده سازی شد ضمن اینکه در دوره قبل از اقای کریمی یعنی دوره جناب فرشباف، ازاد تعرفه های در صنعت بیمه اجرایی شد بنابراین مهندس کریمی در چنین فضائی به صنعت بیمه وارد شدند و تدوین آیین نامه های نظارتی متناسب با شرایط بازار نیز به سرعت و بدون در نظر گرفتن جوانب کار امکان پذیر نیست

وی گفت:اقای کریمی در زمان ریاست بر بیمه مرکزی یک اقدام مثبت انجام دادند به طوریکه تنها کسی بود که توانست با تعاملات خود عوارض شخص ثالث را تبدیل به رقم ثابت کند.

کاردگر همچنین در پاسخ به منتقدین کریمی در خصوص صدور مجوزهای بی رویه در تاسیس شرکتهای بیمه گفت: به نظر می رسد حافظه تاریخی برخی دوستان یاری نمی کند زیرا در زمان اقای کریمی جهت انتظام بخشی به بازار بیمه  ، سرمایه تاسیس شرکتهای  بیمه افزایش پیدا کرد.

وی اذعان داشت: در نهایت هر کسی که به عنوان دبیر کل انتخاب می شود باید مورد وفاق همه اعضا سندیکا قرار گیرد و اینکه هر کدام از اعضاء سندیکا بنابر شاخص های مورد نظر خود به یک کاندید تمایل داشته باشند امری طبیعی محسوب می شود.

 

 

 

خبر پیشنهادی
قابل توجه وزیر اقتصاد ، از حرف تا عمل

تحول یا جنجال دیجیتال!


این مطلب را به اشتراک بگذارید