استارت بدون آپ! // رتبه بندی استارت آپهای بیمه ای از منظر تعداد دانلود

با توجه به تعداد نظرات، میزان امتیاز نرم‌افزارها حاکی از آن است که بیمیلاین، بیمه‌بازار و پس از آن مرکوری از بیشترین امتیاز برخوردار هستند. بیمیتو که دارای بیشترین نظردهی است در رتبة بعدی است و امتیاز 6/3 را در کافه‌بازار دریافت کرده است

استارت بدون آپ! // رتبه بندی استارت آپهای بیمه ای از منظر تعداد دانلود

به گزارش ریسک نیوز به نقل از بیمه داری نوین ، در حال حاضر در کشور چندین اپ بیمه در حال فعالیت هستند که به فروش و مقایسة انواع بیمه‌ها می‌پردازند. این اپ‌ها شامل بیمه‌فام، بیمه‌بازار، عمرانه، همراه بیمه، مرکوری، بیمیلاین، بیمیتو و با بیمه هستند. تمامی اپ‌ها به استثناء بابیمه (که تنها از کافه بازار قابل دانلود است) و بیمه‌فام (که تنها از طریق مایکت قابل دانلود است) از هر دو پلت‌فرم بیمه‌بازار و مایکت قابل دانلود هستند. در مجموع در حدود 58 هزار و 750 دانلود فعال از این برنامه‌ها روی گوشی‌های هوشمند مردم ثبت شده است که 26 هزار و 400 دانلود فعال از طریق مایکت و 32 هزار و 350 دانلود فعال از طریق کافه بازار انجام شده است.

 

بیمه‌فام

بیمه‌فام یکی از اپ‌های فروش بیمه است که توسط توسعه‌دهندة آسیم اپ توسعه داده شده است و در زمینة پیگیری وضعیت بیمه، پرداخت اقساط و خرید غیر حضوری بیمه فعالیت می‌کند. این اپ دارای امکانات؛ اعلام خاتمة انواع بیمه‌نامه، ارسال مدارک از تلگرام و پرداخت آنلاین اقساط بیمه‌ای است.

 

بیمه‌بازار

‏‏بیمه‌بازار، نخستین وب‌سایت خرید اینترنتی بیمه در ایران است و کاربران می‌توانند خدمات مشاورة خرید، مقایسة قیمت بیمه از شرکت‌های مختلف و خرید آنلاین را در بیمه‌بازار دریافت کنند. این اپ توسط توسعه‌دهندگان بیمه‌بازار توسعه یافت و امکان مقایسة قیمت بیمه‌های خودرو (بیمة شخص ثالث و بیمة بدنه)، بیمة آتش‌سوزی و بیمة عمر‌ مطابق با آخرین تغییرات شرکت‌های بیمه (ایران، پارسیان، آسیا، البرز و ...) را به کاربر می‌دهد و همة مراحل مقایسة قیمت بیمه، تمدید و خرید بیمه‌نامه‌های شخص ثالث، بدنه، آتش‌سوزی و عمر تحت نظارت بیمة مرکزی ایران است.

برای مشاوره، کاربران می‌توانند از طریق تلفن، ایمیل و تلگرام با مشاوران بیمه‌بازار در تماس باشند. این اپ امکان خرید آنلاین بیمه‌های بیمة شخص ثالث، بیمة موتورسیکلت، بیمة بدنة خودرو، صدور و تمدید آنلاین دفترچه بیمة تأمین اجتماعی، بیمة تکمیلی انفرادی، بیمة عمر، بیمة آتش‌سوزی، بیمة زلزله، بیمة تکمیلی سازمانی و بیمة مسافرتی را به کاربران می‌دهد.

 

عمرانه

این اپ که توسط  سالار عباسی توسعه یافت فقط برای خرید بیمة عمر از شرکت‌های مختلف بیمه توسعه پیدا کرد. از طریق اپلیکیشن عمرانه کابران می‌توانند بیمه‌های تخصصی عمر را برای خود و آشنایان خریداری و بیمه‌نامه را به صورت کاملاً رایگان از طریق ادارة پست دریافت کنند.

دسترسی به مقالات مختلف در زمینة بیمة عمر، اطلاع از تخفیفات مناسبتی بیمة عمر، هدیة بیمة عمر به افراد بی‌بضاعت، کودکان کار، بی‌سرپرست و ...، خرید بیمة عمر برای کارمندان و کارکنان و امکانات استفاده توسط نابینایان از جمله امکانات این برنامه است.

 

همراه بیمه

این اپ یکی دیگر از نرم‌افزارهای مربوط به فروش انواع بیمه است که توسط محسن خضری توسعه پیدا کرد. کاربران با نصب رایگان این برنامه می‌توانند هر کجا که باشند از توضیحات لازم انواع بیمه و استعلام هزینة آن از طریق کارشناسان با قیمت مناسب و صدور در کمترین زمان ممکن و دریافت بیمه‌نامه با پیک رایگان درب منزل یا محل کار خود بهره‌مند شوند. این اپ انواع بیمة ثالث، بیمة بدنه، بیمة عمر جدید چترا برای اولین بار در صنعت بیمة کشور، بیمة عمر و سرمایه‌گذاری، بیمة درمان سرطان، بیمة نازایی و ناباروری، بیمة آتش‌سوزی، انواع بیمه‌های مسئولیت، انواع بیمه‌های مهندسی و انواع بیمة باربری را خریداری کنند.

 

مرکوری

این اپ توسط هرمس شریف توسعه یافت و مختص خرید بیمة بدنة کوتاه‌مدت خودرو از شرکت بیمة کوثر است. با استفاده از مرکوری کاربران می‌توانند بدون نیاز به کارشناسی حضوری برای مدت زمان دلخواه بیمة بدنه داشته باشند. از جمله ویژگی‌های کلیدی این نرم‌افزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیمة بدنة کوتاه‌مدت
  • صدور در کمترین زمان
  • پشتیبانی 24 ساعته
  • بدون مراجعة حضوری
  • صدور بیمه‌نامه فقط با ارسال تصاویر خودرو از طریق اپلیکیشن به کارشناس مجازی صورت می‌گیرد.
  • حق بیمه متناسب با مسیر، محاسبه می‌شود و کاربر می‌تواند در مدت زمان انتخابی خود تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.
  • وقتی دیگر لازم نباشد کاربران، بیمة بدنه را سالیانه خریداری کنند و فقط زمانی که به بیمة بدنه نیاز دارند بابت آن هزینه کنند، می‌توانند ارزان‌تر از همیشه بیمة بدنه داشته باشند.
  • بعد از ثبت درخواست در کمتر از نیم ساعت بیمه‌نامه صادر می‌شود.
  • تیم پشتیبانی شرکت بیمة کوثر آمادة پاسخگویی به کاربر است.
  • بیمه‌نامه توسط شرکت بیمة کوثر صادر می‌شود و کاربر می‌تواند شمارة بیمه‌نامه را از طریق بیمة مرکزی استعلام کند.

 

بیمیلاین

بیمیلاین یک فروشگاه خرید بیمه به صورت آنلاین است که توسط توسعه‌دهندة بیمیلاین توسعه داده شده است. با استفاده از اپلیکیشن بیمیلاین کاربر می‌تواند بیمه‌های شخص ثالث، بدنة اتومبیل، مسافرتی، مسئولیت پزشکان، آتش‌سوزی و سایر انواع بیمه را به صورت آنلاین از تمام شرکت‌های تحت مجوز بیمة مرکزی خریداری کنند. علاوه بر این، در صورت داشتن اعتراض به میزان خسارت محاسبه‌شده، کاربران می‌توانند از طریق همین نرم‌افزار اعتراض خود را ثبت کنند و درخواست تجدید نظر در برآورد خسارت دهند.

 

بیمیتو

این اپ توسط تجارت الکترونیک نوین نار توسعه یافت و خدمات دفترچة تأمین اجتماعی و خرید آنلاین بیمة شخص ثالث (خودرو و موتورسیکلت)، بدنه، آتش‌سوزی، مسافرتی، عمر و سرمایه‌گذاری و مسئولیت پزشکی را پوشش می‌دهد. طبق اظهارات توسعه‌دهندة سایر بیمه‌ها نیز در آینده افزوده خواهد شد. این اپ پرطرفدارترین نرم‌افزار خرید بیمه با بیش از 14 هزار دانلود در مایکت و بیش از 20 هزار دانلود در کافه بازار است. صدور اولیه، تمدید اعتبار و تعویض دفترچه بیمة تأمین اجتماعی از جمله مزایای این اپ است و دیگر نیازی به مراجعة حضوری به نمایندگی‌های بیمه و کارگزاری‌ها نیست.

از طریق اپلیکیشن بیمیتو می‌توان به صورت آنلاین بیمة مورد نظر را انتخاب و مقایسه کرد و به صورت آنلاین هزینه پرداخت و در نهایت بیمه‌نامه به صورت رایگان در محل تحویل داده شود.

با استفاده از اپلیکیشن بیمیتو، کاربران می‌توانند از تاریخ سررسید بیمه‌نامه‌ و همچنین از تخفیف‌های شرکت‌های بیمه و بیمیتو در خرید هر بیمه‌نامه مطلع شوند. در صورت عدم همراه داشتن بیمه‌نامه می‌توان به تصویر بیمه‌نامه دسترسی داشت.

 

بابیمه

نرم‌افزار بابیمه توسط شرکت توسعه‌دهندة رایان‌مهرمانی توسعه داده شد. با نرم‌افزار بابیمه کاربران قادر خواهند بود در هر رشته از بیمه شرکت‌های مختلف را مورد مقایسه قرار دهند و بیمه مناسب را خریداری کنند. در این نرم‌افزار شرایط ویژه‌ای فراهم شده است تا کاربران بتوانند بعضی از بیمه‌ها همچون بیمة ثالث خودرو را از دم قسط و بدون پیش پرداخت، به همراه بازپرداخت 12 ماهه و بدون سود تهیه کنند.

امکان خرید غیر حضوری و آنلاین تمام بیمه‌نامه‌های شرکت‌های بیمة مختلف مانند: بیمة شخص ثالث، بیمة بدنه، بیمة آتش‌سوزی، بیمه‌های درمانی اعم از بیمة تکمیلی و انواع بیمه‌نامه‌های مسئولیت مدیران و ... .

در قسمت درآمد کاربران می‌توانند با بازدید از ویدیوهای آموزشی و دعوت از دوستان خود به این برنامه، امتیاز کسب و در خرید بیمه‌نامه‌ها از این اعتبار استفاده کنند. علاوه بر این، این نرم‌افزار دارای اطلاعات دقیق همة شعبات بیمة مختلف در سراسر ایران است.

 

محبوبیت اپ‌های بیمه‌ای

مقایسة میزان دانلود، امتیازات و نظردهی اپ‌های بیمه‌ای نشان می‌دهد که اختلاف بسیاری در میزان محبوبین و استفاده از این اپ‌ها وجود دارد. بر اساس آمارهای دو سایت کافه بازار و مایکت بیشترین میزان دانلود مربوط به اپ بیمیتو با تعداد 20 هزار دانلود فعال از بازار و 14 هزار دانلود فعال از مایکت (صرف‌نظر از دانلودهای مشترک) پر طرفدارترین اپ فروش بیمه محسوب می‌شود. اپ‌های بیمه بازار و مرکوری نیز از نظر تعداد دانلود در رتبة دوم قرار و در حدود 5 هزار دانلود فعال از هر پلت‌فرم دارند. اپ بابیمه تنها از کافه بازار و اپ بیمه‌فام تنها از مایکت قابل دانلود هستند (شکل 1).

 

تعداد نظرات از جمله پارامترهای مهم در تعیین صحت نظرسنجی است. آمارها نشان می‌دهد که عموماً با افزایش تعداد نظرات میزان امتیاز نرم‌افزار کاهش پیدا می‌کند. از نظر تعداد نظرات نرم‌افزار بیمیتون بیشترین نظر را با 446 نظر در کافه بازار دریافت کرده است. نکتة جالب اینکه کاربران کافه‌بازار نسبت به نظرسنجی پاسخگوتر از کاربران مایکت بوده‌اند. بیمه‌بازار، بیمیلاین و مرکوری نیز به ترتیب 267، 193 و 132 نظر در کافه بازار دریافت کرده‌اند (شکل 2).

با توجه به تعداد نظرات، میزان امتیاز نرم‌افزارها حاکی از آن است که بیمیلاین، بیمه‌بازار و پس از آن مرکوری از بیشترین امتیاز برخوردار هستند. بیمیتو که دارای بیشترین نظردهی است در رتبة بعدی است و امتیاز 6/3 را در کافه‌بازار دریافت کرده است (شکل 3).در همین زمینه گزارش آیا استارت آپهای بیمه ای در ایران به بن بست رسیدند؟// نقل و انتقالات سهام سه استارت آپ نشانه چیست؟ را بخوانید.

 

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید