ارزش پول ملی برمی گردد؟

دولت برای بازگرداندن ارزش پول ملی راه ساده‌ای را پیش روی خود ندارد و نمی‌توان انتظار تحقق آن را در مدت زمان کوتاهی داشت.

ارزش پول ملی برمی گردد؟

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، یک اقتصاددان با بیان اینکه بخشی از دلیل کاهش ارزش پولی ملی در ۴ دهه اخیر به مسائل تحریم و محدودیت‌های بین المللی مرتبط است، اظهار کرد:، اما بخش عمده آن ناشی از کسری بودجه دولت‌ها بوده و این به معناست که مدیریت درستی بر منابع و مصارف وجوه نبوده و این در حالی است که اقتصاد ما متکی بر نفت است و اقتصاد متکی بر مالیات نداریم.

عباس هشی تصریح کرد: اقتصاد زیرزمینی، بی‌انضباطی مالی و عدم استفاده از گزارش‌های حسابرس‌های مستقل در دولت‌ها منجر به کاهش ارزش پول شده و به نظر می‌رسد دولت برای بازگرداندن ارزش پول ملی راه ساده‌ای را پیش روی خود ندارد و نمی‌توان انتظار تحقق آن را در مدت زمان کوتاهی داشت.

وی ادامه داد: در این شرایط رییس بانک مرکزی توانست موفق باشد و این انجام وظیفه را تا حدودی محقق کند که جلوی کاهش سریع ارزش پول ملی را گرفته باشد که آن هم در شرایطی بوده است که دسترسی به منابع ارزی و درآمد‌های نفتی داشتیم.

به گفته این اقتصاددان، باید فساد کاهش یابد، انضباط مالی برقرار و از صورت‌های مالی حسابرسی شده حسابرس مستقل استفاده شود تا بتوان به مرور شاهد بازگشت ارزش به پول ملی و حفظ آن باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به طرح تامین کالا‌های اساسی مجلس گفت: به هر حال نمایندگان مجلس باید رای دهندگان خود که مردم هستند را راضی نگه دارد. هشی افزود: به هر حال نمایندگان فعلی مجلس در اول کار هستند و هر روز به شهرشان می‌روند و خوبی نماینده شهرستان‌ها هم این است که وقتی در شهر خودشان هستند باید جوابگوی مردم باشند.

منبع: ایبنا
خبر پیشنهادی
برای اولین بار توسط ریسک نیوز صورت گرفت؛

نحوه انتقال تخفیف عدم خسارت وسائل نقلیه موتوری زمینی

بیست و دومین شماره نشریه بیمه داری نوین منتشر شد؛

با عاشقان خطر و بازیگران جدید در تله ارز


این مطلب را به اشتراک بگذارید