عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر داد

مذاکرات محرمانه در جلسه دیشب ستاد/مجوز تمام بانک‌ها بازنگری می‌شود

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به محرمانه بودن برخی مباحث در جلسه دیشب، گفت: مقرر شد که موسسات پولی و بانک‌هایی که از بانک مرکزی مجوز فعالیت دریافت کرده اند، فعالیت و مجوز آنها مجدداً بررسی شود.

مذاکرات محرمانه در جلسه دیشب ستاد/مجوز تمام بانک‌ها بازنگری می‌شود

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس عزت الله یوسفیان با اشاره به جلسه شب گذشته ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: بر اساس مذاکرات صورت گرفته، مقرر شد بانک مرکزی به هیچ وجه اجازه ندهد که در مبادلات بانکی تخلفاتی به وجود آید.

وی افزود: هم اکنون بانک مرکزی نظارت خود را بر نظام بانکی و عملکرد بانک‌ها و بخش پولی کشور افزایش داده است، اما در جلسه ستاد بر افزایش نظارت‌ها تاکید شد و این موضوع مهمترین بحث جلسه بود.

یوسفیان با بیان اینکه موضوعاتی مانند تخلفات برخی از بانک‌ها مانند بانک تات و ادغام آن با سایر موسسات پولی مطرح نشد، گفت: مقرر شد که موسسات پولی و حتی بانک‌هایی که از بانک مرکزی مجوز فعالیت دریافت کرده اند، فعالیت و مجوز آنها مجددا بررسی شود.

وی ادامه داد: اگر فعالیت این موسسات و بانک‌ها مطابق با مقررات و قوانین بانک مرکزی نباشد به آنها تذکر داده و با فعالیت آنها برخورد می‌شود.

عضو ستاد مرکزی مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: موسسات دارای مجوز در صورتی که مطابق با این قوانین و تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت نکنند و فعالیت آنها برخلاف مقررات باشد، به آنها نیز تذکر داده می‌شود و اقدامات لازم در مورد آنها صورت خواهد گرفت. 

یوسفیان تصریح کرد: سایر مباحث مطرح شده در جلسه دیشب ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی محرمانه است.

خبر پیشنهادی
میزان هزینه ها و سرمایه گذاری های آی تی و نرم افزاری در شرکتهای بیمه غیر دولتی

شرکتهای بیمه از قافله جا ماندند / پیشروهای آی تی را بشناسید + نمودارهای اماری سال 97

سلسله گزارشات ریسک نیوز از تجارب عینی یک بیمه گر ایرانی در کانادا (قسمت بیست وششم)

انواع مدل سازی بیمه نامه عمر با توجه به نرخ تورم و بازده سرمایه گذاری / هر کسی را بهر کاری ساختند؛ ازبانکها بیمه نخرید!


این مطلب را به اشتراک بگذارید