با ابلاغیه مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس:

الزام شرکت ها برای ارایه اطلاعات ماهانه

همه شرکت های بورسی و فرابورسی از این پس به جای اختیار در ارایه اطلاعات ماهیانه ( از جمله آمار تولید و فروش محصولات) ، ملزم به ارایه این اطلاعات شدند.

 الزام شرکت ها برای ارایه اطلاعات ماهانه

به گزارش ریسک نیوز،به نقل از  بورس پرس،در میان مهمترین برنامه های شاپور محمدی رئیس سازمان بورس برای آینده بازار سرمایه که 20 شهریور در اولین نشست خبری اعلام شد، یکی از موارد تقویت فرایند اطلاع رسانی و ارتقاء کیفیت افشاء اطلاعات از طریق برنامه هایی چون اجباری شدن اعلام آمار تولید و فروش ماهیانه شرکت ها بود.

حال بعد از گذشت حدود یک ماه از آن تاریخ ، همه شرکت های بورسی و فرابورسی ملزم به ارائه اطلاعات ماهیانه ( از جمله آمار تولید و فروش محصولات) شدند.

براساس این گزارش، محمد علیزاده مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس ، این الزام را از 19 مهر ابلاغ کرده تا از این پس به جای اختیاری بودن ارایه اطلاعات ماهیانه ، همه شرکت ها ملزم به آن شوند.

متن ابلاغیه:

مخاطبین: کلیۀ ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

کلیۀ ناشران پذیرفته شده در فرابورس ایران

موضوع: الزام کلیه ناشران پذیرفته شده به ارائه اطلاعات ماهیانه

با سلام و احترام؛

با عنایت به مصوبه مورخ 17/07/95 هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر اصلاح "بند 9 ماده 7 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان"، از تاریخ این ابلاغیه، کلیه ناشران موظف‌اند نسبت به ارائه اطلاعات وضعیت عملیات ماهیانه مطابق فرم‌های مقرر، حداکثر 3 روز کاری پس از پایان هر ماه از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) اقدام نمایند. این اطلاعات در شرکت های تولیدی سابقا به عنوان آمار تولید و فروش و در شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ تحت عنوان صورت وضعیت پرتفوی ارائه می گردید که مطابق این مصوبه مقرر گردیده جهت تمامی گروهها به تناسب صنعت به بازار ارائه گردد.

بدیهی‌است تاخیر و یا عدم ارائه این اطلاعات، به منزله تخلف ناشر محسوب گردیده و مشمول رسیدگی برابر با مفاد دستورالعمل انضباطی ناشران خواهد بود.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید