صدور بیمه نامه بدنه اتومبیل بر اساس ارزیابی ریسک مشتریان

بیمه سامان عملیاتی کرد:

مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه سامان اعلام کرد که پروژه «صدور بیمه نامه بدنه بر اساس ارزیابی ریسک مشتریان» پس از اجرای موفقیت آمیز پروژه «پرداخت خسارت اتومبیل بر اساس ارزیابی ریسک مشتریان» توسط این شرکت عملیاتی شده است.

به گزارش ریسک نیوز محمد اباذریان با بیان این که در این روش، مشتریان به سه دسته عادی، متوسط ریسک و کم ریسک تقسیم می شوند، گفت: حق بیمه دریافتی هنگام صدور بیمه نامه و نحوه پرداخت خسارت پس از وقوع حادثه به این افراد متفاوت خواهد بود.
به گفته وی، اجرای این طرح علاوه بر کنترل ریسک و خسارات پرداختی توسط شرکت، حق بیمه پرداختی توسط بیمه گذاران را نیز متناسب با ریسک آنها، عادلانه تر خواهد کرد.
مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه سامان با بیان این که نوع و قیمت خودرو، سن، جنسیت و شغل افراد، سوابق بیمه ای و خسارتی و فرهنگ بیمه ای بیمه گذار از عواملی هستند که در ارزیابی ریسک موثرند، ادامه داد: با این شاخص ها، درجه ریسک افراد ثابت نیست و متناسب با شرایط و زمان می تواند تغییر کند.
وی با بیان اشاره به این که در این روش، مشتریان شرکت بیمه سامان از امتیازات خاصی در صدور بیمه نامه بدنه اتومبیل بهره مند می شوند، اظهار کرد: از نظر ما کسی که بیمه نامه عمر یا بیمه نامه مسئولیت شرکت بیمه سامان را داشته باشد، می تواند در رده کم ریسک قرار بگیرد، چرا که چنین افرادی عموما از فرهنگ بیمه ای بالایی برخوردارند و در نگهداری اموال خود کوشا هستند.
اباذریان تاکید کرد که با اجرای این پروژه، حق بیمه طبقات سه گانه کم ریسک، متوسط ریسک و عادی برای صدور بیمه بدنه اتومبیل به طور متوسط در هر دسته تا 15 درصد نوسان خواهد کرد.
او ادامه داد: پس از صدور بیمه نامه اتومبیل، پیامکی به مشتری ارسال و در آن مشخصات بیمه نامه از جمله «درجه ریسک» درج می شود.
وی همچنین با تشریح بخشی از جزئیات نحوه خدمات دهی به مشتریان هنگام پرداخت خسارت متناسب با ریسک ارزیابی شده آنها، گفت: مشتری کم ریسک که کاملا مورد اطمینان بیمه سامان است، برای دریافت خسارت می تواند تنها با گرفتن یک عکس از خودروی آسیب دیده و ارائه آن به همراه فاکتور تعمیرگاه، خسارت خود را دریافت کند.
به گفته اباذریان، مشتریان کم ریسک هنگامی که در تصادفی مقصر شناخته شوند نیز می توانند طی توافقی با حادثه دیده، خسارت را به او پرداخت کرده و تنها با دریافت یک رسید دست نوشته و ارائه آن به شرکت، مبلغ پرداختی را از شرکت بیمه سامان بگیرند.
مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه سامان با بیان این که پرداخت خسارت بر اساس ارزیابی ریسک مشتریان هم اکنون به طور کامل عملیاتی شده است، ادامه داد: صدور بیمه نامه بدنه بر اساس روش جدید نیز که به صورت پایلوت پیاده سازی شده بود، در حال فراگیر شدن است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

9  +  1  =