سرانجام معتادان رنگ بیمه را دیدند

بعد از اینکه اوایل زمستان گذشته سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت که بودجه بیمه معتادان در جایی دیگر هزینه شده است، امسال معتادان رنگ بیمه را دیدند.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از فارس،پرویز افشار، سخنگوی ستادمبارزه با موادمخدر دی ماه سال 94 انتقادات تندی نسبت به عدم تخصیص بودجه معتادان از سوی وزارت رفاه داشت.

وی در نشست خبری خود به انتقاد از عدم تخصیص بودجه 30 میلیاردی بیمه معتادان پرداخت و گفت: متاسفانه بودجه سال‌های 92 و 93 در جایی غیر از محل تعیین شده هزینه شده است.

وی با بیان اینکه نمی‌داند این بودجه در کجا هزینه شده است گفت: از بودجه 30 میلیاردی امسال نیز تاکنون 10 تا 12 درصد تخصیص داده‌اند که امیدواریم به مانند سنوات قبل بقیه بودجه در جای دیگری هزینه نشود.

بحث پوشش بیمه در نیمه اول اجرایی شده است

اما اکنون خبر می‌رسد که برخلاف گذشته، موضوع بیمه درمان معتادان عملیاتی شده است.

چرا که افشار در آخرین نشست خبری خود گفت: امسال 330 میلیارد ریال برای پوشش بیمه معتادان در نظر گرفته شده است و امیدواریم تا پایان سال در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد.

سخنگوی ستاد ادامه داد: استفاده از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهم است و توجه ویژه به گروه‌های آسیب پذیر زنان و کودکان و ایجاد فرصت های شغلی برای معتادان بهبود یافته بزرگترین همکاری ستاد با وزارت رفاه است.

 وی اظهار داشت: برگزاری جلسه کمیته درمان با حضور وزیر بهداشت بسیار مهم است که 28 تیرماه برگزار می شود و امیدواریم در این جلسه مشکلات درمانی معتادان و تعیین تکلیف مراکز ماده 16 انجام شود. مصوبات این جلسه می تواند بخش قابل توجهی از مشکلات معتادان در روند بهبود را تسهیل کند.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟