تصورات احمقانه فرماندار کارولینای شمالی درباره ایران

وب‌سایت “ایندی‌ویک” در مطلبی به ادعاهای “پت مک‌کروری” درباره ایران پرداخت.

به گزارش ریسک نیوز،وب‌سایت "ایندی‌ویک" در مطلبی نوشت: پت مک‌کروری – فرماندار جمهوری‌خواه ایالت کارولینای شمالی – فردی است که در ارائه گزارش‌های واضح درباره هزینه‌های عمومی این ایالت قصور می‌کند. وی فردی است که در مصاحبه‌های تلویزیونی از قوانینی که حقوق کارگران را نقض می‌کنند، طرفداری کرده است. وی یک مدیر اجرایی است که اعلام کرده بود آب این ایالت آشامیدنی است؛ اما پس از آن مشخص شد آب این ایالت آلوده بوده و اکنون وی مورد انتقادهای شدید قرار گرفته است.

نویسنده این مطلب مک‌کروری را فردی می‌داند که در هر موضوعی رسانه‌ها، کمپین حقوق بشر، باراک اوباما، هیلاری کلینتون و افراد دیگر را مسئول می‌داند. اکنون این فرد درباره ایران نیز اظهار نظر کرده است.

مک‌کروری در حساب توییتر خود نوشته است: "رئیس جمهور (باراک اوباما) به ایران 400 میلیون دلار باج داده و به آمریکایی‌ها دروغ گفته است." وی در پیامی دیگر ادعا کرد: "به کشوری که حامی اصلی تروریسم است و بمب‌هایش جان برخی از نیروهای نظامی ما را گرفته است، حتی یک دلار نباید پرداخت شود. به همین دلیل درخواست کاخ سفید درباره لغو تحریم‌های ایالت کارولینای شمالی علیه ایران را رد کردم." مک‌کروری حتی دراین‌باره دست به جمع‌آوری پول زده است و در ایمیلی از اهالی کارولینای شمالی درخواست کرده است برای جلوگیری از لغو تحریم‌های ایران از وی حمایت مالی کنند.

در ادامه این مطلب آمده است: مک‌کروری زمان زیادی را با دونالد ترامپ – نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا – می‌گذراند. به همین دلیل، نظرات وی درباره ایران دور از ذهن نیست. ترامپ در سخنرانی‌هایش بارها ادعا کرده است با چشمان خود یک ویدیو دیده است که در آن مقامات آمریکا در قبال آزادسازی زندانیان به ایران 400 میلیون دلار پرداخت می‌کنند.

در ادامه این مطلب با اشاره به مقاله‌ای در روزنامه واشینگتن پست آمده است: ترامپ و مک‌کروری در اشتباه هستند. مقامات آمریکا اعلام کرده اند پرداخت 400 میلیون دلار به ایران تنها یک قسط از بدهی 1.7 میلیارد دلاری آمریکا به ایران بوده است. پیش از انقلاب اسلامی، آمریکا و ایران قراردادهای تسلیحاتی بسیاری به امضا رسانده بودند. اما پس از انقلاب اسلامی، قراردادها لغو شدند و سلاحی به ایران تحویل داده نشد.

در انتهای این مطلب آمده است: به همین دلایل، مک‌کروری در اشتباه است و بر اشتباه خود اصرار می‌ورزد. مک‌کروری به جای رسیدگی به امور ایالت کارولینا، برنامه جمع‌آوری پول از مردم برای مقابله با ایران را در دستور کار خود قرار داده است. این در حالی است که نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهند محبوبیت وی در حال کاهش است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  1  =  2