استقبال تامین اجتماعی از پیشنهاد وزیر بهداشت

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه از پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر انتقال بیمارستانها به بیمه‌ها استقبال می‌کنیم گفت: باید منتظر ماند که این پیشنهاد در عمل تا چه حد عملی و جدی است، اما به عنوان سازمان تامین اجتماعی از این موضوع استقبال می کنیم.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از ایسنا: محمدعلی همتی  درباره اظهارات چندی پیش وزیر بهداشت مبنی بر پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر انتقال بیمارستانها به بیمه‌ها و تولی‌گری مدیریت منابع و سیاست گذاری از سوی این وزارتخانه اظهار کرد: این موضوع یک پیشنهاد است و فاصله تا زمان عملیاتی شدن آن بسیار زیاد است.

وی افزود: باید منتظر ماند که این پیشنهاد در عمل تا چه حد عملی و جدی است، اما به عنوان سازمان تامین اجتماعی از این موضوع استقبال می کنیم.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از ارتقای هتلینگ 48 بیمارستان تامین اجتماعی تا پایان سال خبر داد و گفت: سال گذشته 22 بیمارستان در این برنامه قرار گرفتند و توانستیم هتلینگ بیمارستانی را در آنها به منظور افزایش رضایتمندی بیمه شدگان ارتقاء دهیم.

همتی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در قالب برنامه استراتژیک، راهبردهایی به منظور بهبود وضعیت درمانی درنظر دارد که بتدریج در حال اجرای آنهاست و ارتقای هتلینگ بیمارستانی نیز از جمله این برنامه هاست.

وی با بیان اینکه جایگزینی کارت هوشمند به جای دفترچه بیمه نیز از جمله طرح های مهم تامین اجتماعی در بخش درمان است اظهار کرد: این طرح به صورت آزمایشی از دوماه گذشته در تهران به اجرا در آمده است و بتدریج شمار بیمارستان های محری طرح را افزایش می‌دهیم.

همتی افزود: یکپارچگی اطلاعات درمانی بیمه شدگان، امنیت در انتقال اطلاعات نسخه و بیماری افراد، مدیریت هزینه و جلوگیری از برخی سوء استفاده ها در دفترچه‌ها و اسناد پزشکی از جمله محاسن اجرای طرح کارت هوشمند هستند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

1  +  1  =