«هما هودفر» آزاد شد و بسرعت ایران را ترک کرد!

وی از اعضای ارشد و جزو هیأت مؤسس سازمان فمینیستی موسوم به «زنانی که تحت قوانین اسلامی زندگی می‌کنند» (WLUML) می‌باشد.

به گزارش ریسک نیوز،آقای "بهرام قاسمی" سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر داد: «هما هودفر» استاد بازنشسته دانشگاه‌های کانادا که بنا به برخی اتهامات در ایران بازداشت بود، با انگیزه‌های انسان‌دوستانه -از جمله بعلت ابتلا به بیماری- عصر امروز آزاد شد و از طریق کشور عمان به کانادا بازگشت.

 

گفتنی است خانم هودفر از اعضای ارشد و جزو هیأت مؤسس سازمان فمینیستی موسوم به «زنانی که تحت قوانین اسلامی زندگی می‌کنند» (WLUML) می‌باشد. در سیاست‌های این بنیاد هلندی تأکید شده است که برنامه‌ها و کمپین‌های آن باید مبتنی بر قداست‌زدایی از دین و قوانین مذهبی، تأکید بر تسلط و اختیار زنان بر بدن و جنسیت خود برای برگزیدن تجرد، حفظ برابری جنسیتی و تلاش برای تغییر قوانین دینی بر همین مبنا باشد.

برخی رسانه‌های وابسته به غرب تلاش می‌کردند اینگونه القا نمایند که هما هودفر که در دانشگاه‌های کانادا به تدریس اشتغال داشته، برای پیگیری امور شخصی به ایران سفر کرده بوده که توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده است. اما چندی بعد خواهرزاده او لو داد که "خاله هما" با هدف رصد انتخابات (مجلس و خبرگان) سفر به ایران را برنامه‌ریزی کرده است!

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

87  −    =  84