وام ۳ میلیونی و تبعیض جدی بین بازنشستگان

از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری فقط ۲۵۰ هزار نفر از وام ۳ میلیون تومانی جدید بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ریسک نیوز،عباس رشیدی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان بازنشستگی کشوری گفت: ما در سال 93 به 230 هزار نفر و در سال 94 به 250 هزار نفر بازنشسته کشوری وام قرض الحسنه پرداخت کرده ایم، سقف این وام تا پیش از این 2 میلیون تومان بود که امسال به 3 میلیون تومان رسید.

وی افزود: بازنشستگان می توانند وارد سامانه صندوق بازنشستگان شوند و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند، این وام قرض الحسنه و با سود 4 درصد است که بازنشستگان می توانند در 36 ماه این وام را تسویه کنند، بانک عامل این وام بانک صادرات است و اولویت هم با بازنشستگانی است که تاکنون وامی دریافت نکرده اند.

رشیدی ادامه داد: اعتبار وام برای 250 هزار نفر از بازنشستگان کشوری است و تصور نمی کنیم که برای پرداخت آن مشکلی پیش بیاید زیرا در سال گذشته به همه کسانی که واجد شرایط بودند این وام تعلق گرفت و امسال هم، این وام پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: منابع وام به صورت مقطعی است که در هر مقطع به 21 هزار نفر از بازنشستگان دارای شرایط پرداخت می شود و قرار است در طول سال به 250 هزار نفر، این وام 3 میلیون تومانی پرداخت شود، بازنشستگان برای دریافت این وام 3 میلیون تومانی نیازی به ارائه وثیقه یا ضامن ندارند.

رشیدی خاطرنشان کرد: تا پیش از این حقوق بازنشستگان با نرخ تورم هیچ تناسبی نداشت و باعث شده بود تا قدر خرید بازنشستگانمان تا بیش از 60 درصد کاهش یابد اما در دو سال اخیر میزان این حقوق با نرخ تورم به وضع تعادلی رسیده و در اصطلاح مساوی شده است.

وی خاطرنشان کرد: حداقل حقوق بازنشستگانمان در ماه، 750 هزار تومان بود که با افزایش سنوات 20 درصد به حقوق بازنشستگان افزوده شده است و این افزایش پلکانی است تا اختلافات حقوق و دستمزدها زیاد نشود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

6  ×  1  =