باند زورگیران ۱۸ ساله تهران دستگیر شدند

چهار عضو باند زورگیری شرق تهران که ۱۸ ساله بودند، دستگیر شدند.

به گزارش ریسک نیوز،یازدهم مهر امسال فردی با مراجعه به کلانتری 128 تهران نو به ماموران اعلام کرد که در محدوده خیابان ابوریحان توسط چهار سرنشین جوان موتورسوار مورد سرقت به شیوه "زورگیری" قرار گرفته است. 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 4 تهران ، پرونده در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .  

مالباخته پس از تشکیل پرونده مقدماتی و با اخذ دستور قضایی به پایگاه ششم پلیس آگاهی مراجعه و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 8  در منطقه نیروی هوایی – خیابان ابوریحان به صورت پیاده در حال مکالمه با تلفن همراهم بودم که ناگهان چهار جوان 20-18 ساله با دو دستگاه موتورسیکلت [ طرح هوندا 125 ] در حالی که دو نفرشان چاقو همراه داشتند به سمت من حمله ور شده و با تهدید اقدام به سرقت یک دستگاه تبلت و یک دستگاه گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی 6 میلیون تومان کرده و پس از آن به سمت خیابان دماوند متواری شدند.
 
همزمان با حضور مالباخته در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، کارآگاهان این پایگاه در پرونده ای جداگانه و در ادامه اقدامات پلیسی جهت دستگیری یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه سرقت های به عنف بنام کسری 18 ساله موفق به شناسایی مخفیگاه وی در محدوده "بلوار ابوذر" شده و در ساعت 13 یازدهم مهر   ضمن دستگیری متهم موفق به کشف بیش از 10 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه از جمله تبلت و گوشی تلفن همراه سرقت شده از مالباخته ، مقادیری وجه نقد و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر شدند.  
کسری  پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی ، بلافاصله توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت و با توجه به کشف اموال مسروقه مالباخته از داخل مخفیگاهش به ناچار لب به اعتراف گشود و به مشارکت در دهها فقره سرقت به شیوه "قاپ زنی" و "زورگیری" اعتراف و دو همدست خود بنام های امیرحسین و محمد هر دو نفر  18 ساله را نیز معرفی کرد.
 
با شناسایی دو عضو دیگر گروه و شناسایی مخفیگاه متهمین در یک خانه مجردی در خیابان "ربزه" ، کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی به این محل مراجعه و با اطمینان از حضور متهمان ، اقدام به دستگیری "امیرحسین" و "محمد" در این محل کرده و در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز تعداد دیگری از گوشی های تلفن همراه مسروقه کشف شد. 

متهمان ضمن اعتراف صریح به مشارکت در سرقت های به عنف به سرکردگی کسری ، چهارمین عضو گروه بنام "علی اکبر" را نیز معرفی کردند که این متهم نیز نهایتا در ساعت 22 همان روز دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. 

متهمان پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی صراحتا به دهها فقره زورگیری طلا و جواهرات از زنان، سرقت گوشی تلفن همراه از زنان و مردان و همچنین سرقت وجوه نقد و ساعت های مچی افراد اعتراف و عنوان داشتند که در طول چند ماه گذشته و با تشکیل یک گروه چهار نفره اقدام به انجام سرقت های خود در مناطق شرق و جنوب شرق تهران بویژه در محدوده تهرانپارس ، تهران نو ، نیروی هوایی و …. کرده اند. 

با اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت و بررسی سرقت های مشابه انجام شده توسط چهار سرنشین جوان دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 و بهره گیری از اموال و مدارک شناسایی بدست آمده از مخفیگاه متهمان ، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی بیش از 50 مالباخته در همان مراحل اولیه از تحقیقات از متهمین شدند. 

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:در خیابان نیروی  هوایی در حال تردد با خودرو شخصی خود بودم که ناگهان متوجه شدم چهار جوان ، در حال کتک زدن یک جوان دیگر هستند به قصد جدا کردنشان از ماشین پیاده و به سمت آنها رفتم تا مانع از ادامه نزاع و درگیری آنها شوم که ناگهان همان چهار نفر با چاقو به سمت من حمله ور شده و با تهدید گوشی تلفن همراه مرا نیز سرقت کردند. آنزمان بود که متوجه شدم که آنها سارقان زورگیر بوده و در حال سرقت و زورگیری از آن جوان رهگذر بودند.
 
سرهنگ کارآگاه رضا امیدی رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و توسط چهار جوان موتورسوار موردسرقت به شیوه زورگیری اموال ( گوشی تلفن همراه ، وجه نقد ، طلا و جواهرات و … ) یا قاپ زنی ( موبایل قاپی و کیف قاپی ) قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسای متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان پیروزی – خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

33  −  23  =