«مرغ مینا» پسری را تا پای دار برد

پسر جوانی که به خاطر یک مرغ مینا مرتکب قتل شده بود به حرمت ماه محرم بخشیده شد.

به گزارش ریسک نیوز،هشتم مرداد سال 91 مأموران پلیس از جنایتی در منطقه باغستان شهریار با خبر شدند. تیم جنایی پس از حضور در محل، دریافت اهالی قصد دستگیری سارقی را داشتند که او با چاقو پسر جوانی را به قتل رسانده و قبل از فرار از سوی مردم دستگیر شده بود.

پسر 19 ساله پس از انتقال به پلیس آگاهی با اعتراف به جرم خود گفت: کارگر یک شرکت ایزوگام هستم. امروز در مسیر بازگشت به خانه متوجه مرغ مینایی شدم که بالای دیوار کارگاهی نشسته بود. برای شکار آن بالای دیوار رفتم که اهالی متوجه شده و به تصور اینکه من دزد هستم به طرفم حمله کردند. من هم برای دفاع از خود ناخواسته مرتکب قتل شدم.

پسر جوان پس از محاکمه در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد که این حکم به تأیید دیوان عالی کشور هم رسید. اما در حالی که قاتل در یک قدمی چوبه دار قرار داشت، اولیای دم به حرمت ماه محرم قاتل را بخشیدند.

عامل قتل صبح دیروز برای محاکمه از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و در دفاع از خود گفت: «به‌شدت پشیمانم ضمن اینکه در این مدت در دارالقرآن زندان فعالیت می‌کردم و توانستم رفتار گذشته خود را اصلاح کنم. مادرم در بیمارستان به خاطر سرطان بستری است و تقاضا دارم مرا ببخشید و آزادم کنید تا قبل از مرگ در کنار مادرم باشم.»

پس از پایان جلسه دادگاه، قضات وارد شور شدند تا رأی خود را صادر کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

6  +    =  16