طراح ایرانی برنده جایزه ویژه دوسالانه جهانی پوستر مکزیک شد

«مهدی مهدیان» طراح گرافیک ایرانی در چهاردهمین دوسالانه بین المللی پوستر مکزیک ۲۰۱۶ جایزه ویژه هیأت داوران را از آن خود کرد.

به گزارش ریسک نیوز،دوسالانه مکزیک که یکی از معتبرترین رویدادهای مهم هنری در بین طراحان جهان است، چهاردهمین دوره خود را در سال 2016 برگزار کرد.

 

هیات داوران چهاردهمین دوسالانه پس از داوری آثار، "جایزه ویژه" و لوح افتخار این دوسالانه را در بخش اصلی برای طراحی پوستر "شاهنامه خوانی رستم و سهراب" به مهدی مهدیان اهداء کرد.

 

اثر مهدی مهدیان

 

در این بخش از دوسالانه هنرمندان مطرح جهان همچون آلن لوکرنک از فرانسه، پکا لویری از فنلاند و باتلیک جان از لهستان جوایز دیگر را به دست آوردند.

 

مهدی مهدیان برای آثارش جوایز بین المللی معتبری را در کارنامه خود دارد که از آن جمله می توان به جایزه برتر ایکوگرادا، دوسالانه بین المللی ورشو، جایزه سه سالانه بین المللی اسلواکی و جایزه دوسالانه بین المللی تایوان اشاره کرد.

 

مهدیان سال‌هاست به عنوان مدیر هنری و خلاقیت، در زمینه های مختلف طراحی و ارتباطات مشغول به کاراست و در دانشگاه‌های تهران، مراکز مختلف آموزشی و استودیوی شخصی تدریس می‌کند. وی داور چندین نمایشگاه و مسابقه طراحی بوده و با مراکز معتبر فرهنگی مانند فرهنگستان هنر ایران، موزه هنرهای معاصر تهران، دانشگاه هنر تهران، خانه هنرمندان ایران، شهرداری تهران و… همکاری داشته و پروژه های زیادی را به سرانجام رسانده است.

مهدی مهدیان دبیر و مدیر چندین دوسالانه و رویداد بین‌المللی بوده و ده ها نمایشگاه ملی و موضوعی را نیز سازماندهی و اجرا کرده است و در نمایشگاه های بین‌المللی مختلفی در ایران، لهستان، ژاپن، فرانسه، اکراین، چین، ترکیه، مکزیک، فنلاند، ایتالیا، چک، بلغارستان، آمریکا، تایوان، بلژیک، اسلواکی، بولیوی، روسیه و… حضور داشته و آثارش در بسیاری از کتاب ها و مجموعه‌های معتبر دنیا ارائه شده است.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟