ثروتمندترین بازیکنان فوتبال جهان

فوتبالیست

در این گزارش ۲۰ مورد از ثروتمندترین بازیکنان فوتبال جهان را معرفی کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، به نقل از wealthygorilla، فوتبال یک ورزش بسیار پرسود است که در بیش از ۲۰۰ کشور در سراسر جهان انجام می‌شود. با بیش از ۲۵۰ میلیون نفر در حال انجام این ورزش، فوتبال نیز یکی از پربیننده‌ترین ورزش‌های امروزی است.

با توجه به محبوبیت آن، شکی نیست که بسیاری از فوتبالیست‌ها توانستند قرارداد‌هایی به ارزش میلیون‌ها دلار با برخی انجمن‌های ورزشی و تیم‌های معروف به دست آورند.

همانطور که در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالا قبلا نام‌هایی در ذهن شما ظاهر می‌شود که چه کسی در لیست ثروتمندترین بازیکنان فوتبال ظاهر می‌شود.

۲۰ تن از ثروتمندترین بازیکنان فوتبال جهان

۱. کریستیانو رونالدو

دارایی خالص: ۴۵۰ میلیون دلار

کریستیانو رونالدو یک فوتبالیست پرتغالی است و به عنوان بهترین فوتبالیست تمام دوران شناخته شده است. در سال ۲۰۰۹، کریستیانو رونالدو با مبلغ ۱۳۲ میلیون دلار از منچستریونایتد به رئال مادرید پیوست که او را به گران‌ترین بازیکن تاریخ این ورزش تبدیل کرد. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص کریستیانو رونالدو ۴۵۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود که او را به ثروتمندترین بازیکن فوتبال جهان تبدیل می‌کند.

رونالدو

۲. دیوید بکهام

دارایی خالص: ۴۵۰ میلیون دلار

دیوید بکهام یک بازیکن بازنشسته فوتبال است. او اولین فوتبالیست انگلیسی است که در چهار کشور مختلف قهرمان لیگ شد. بکهام ۲۰ سال فوتبال بازی کرد و در سال ۲۰۰۴ به عنوان پردرآمدترین بازیکن این ورزش انتخاب شد.

دیوید بکهام

۳. لیونل مسی

دارایی خالص: ۴۰۰ میلیون دلار

وضعیت لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن جهان شروع به تبدیل شدن به فرصت‌های تایید شده است. مسی به خاطر جثه کوچکش «کک» نامیده می‌شود، مسی بهترین بازیکن فوتبال جهان است. او همچنین در دو فصل گذشته به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شده است. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص لیونل مسی تقریبا ۴۰۰ میلیون دلار است. مبلی که او را سومین بازیکن ثروتمند این لیست می‌کند.

لیونل مسی

۴. دیو ویلان
دارایی خالص: ۲۲۰ میلیون دلار

دیو ویلان بازیکن سابق فوتبال در انگلیس است. او در دوران فوتبالش برای بلکبرن روورز و کرو الکساندرا بازی کرد. ویلان مالک باشگاه لیگ برتر فوتبال ویگان اتلتیک است.

دیو ویلان

۵. الکساندر پاتو
دارایی خالص: ۱۴۵ میلیون دلار

الکساندر پاتو کار خود را در سن ۱۶ سالگی آغاز کرد. او در سال ۲۰۰۶، توانست جام باشگاه‌های جهان را به دست آورد. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص الکساندر پاتو ۱۴۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود که او را پنجمین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان می‌کند.

الکساندر پاتو

۶. وین رونی
دارایی خالص: ۱۴۵ میلیون دلار

وین رونی بازیکن فوتبال انگلیسی است که به عنوان مهاجم برای باشگاه لیگ برتری منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس بازی کرده است. بر اساس نظرسنجی فرانس فوتبال در سال ۲۰۱۲ از پردرآمدترین بازیکنان جهان، رونی در رتبه پنجم جهان و رتبه اول در انگلیس قرار دارد.

 وین رونی

۷. گرت بیل
دارایی خالص: ۱۲۵ میلیون دلار

گرت بیل در حال حاضر در باشگاه رئال مادرید لالیگا بازی می‌کند و همچنین وینگر تیم ملی ولز است. بیل به خاطر پای چپ چشمگیر، سرعت و ویژگی‌های فیزیکی‌اش شناخته شده است.

گرت بیل

۸. فرانچسکو توتی
دارایی خالص: ۱۰۱.۶ میلیون دلار

فرانچسکو توتی بازیکن فوتبال حرفه‌ای ایتالیایی است که از ۸ سالگی به تیم جوانان فورتیتودو پیوست. توتی در طول فصل ۱۹۹۸-۱۹۹۹ به عنوان بهترین بازیکن جوان سال شناخته شد. یک سال بعد، او به عنوان فوتبالیست سال ایتالیا انتخاب و نامزد توپ طلا شد. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص فرانچسکو توتی را  ۱۰۱.۶ میلیون دلار تخمین زده اند مبلغی که  او را هشتمین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان می‌کند.

فرانچسکو توتی

۹. پله
دارایی خالص: ۱۰۰ میلیون دلار

پله با نام ادیسون آرانتس دو ناسیمنتو متولد شد. پله یک فوتبالیست بازنشسته با دارایی خالص باورنکردنی است و بسیاری از هواداران، بازیکنان و کارشناسان او را در زمره بهترین بازیکنان فوتبال تاریخ می‌دانند.

پله

۱۰. ادن هازارد
دارایی خالص: ۱۰۰ میلیون دلار

ادن هازارد بازیکن حرفه‌ای فوتبال بلژیکی است که بازی خود را در سن ۴ سالگی آغاز کرد. او ۸ سال را در رویال استاد برینوا گذراند و سپس به توبیزه منتقل شد. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص ادن هازارد تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود که او را دهمین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان می‌کند.

 ادن هازارد

۱۱. کاکا
دارایی خالص: ۹۵ میلیون دلار

کاکا ستاره سال های گذشته فوتبال برزیل دوران حرفه ای خود را در سن ۸ سالگی آغاز کرد. این ستاره فوتبال که علاقه خاصی به ورزش تنیس داشت به سائوپائولو FC رفت و اولین قرارداد خود را با این باشگاه در ۱۵ سالگی امضا کرد. دارایی خالص کاکا تقریبا ۹۵ میلیون دلار است که او را یازدهمین بازیکن ثروتمند این لیست می‌کند.

کاکا

۱۲. ساموئل اتوئو
دارایی خالص: ۹۵ میلیون دلار

ساموئل اتوئو یک فوتبالیست حرفه‌ای بوده که در حال حاضر به تازگی به ریاست فدراسیون فوتبال کامرون رسیده است. این کامرونی پرافتخارترین بازیکن آفریقایی تمام دوران است و چهار بار برنده جایزه بهترین بازیکن سال آفریقا شده است. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص ساموئل اتوئو ۹۵ میلیون دلار برآورد شده است.

ساموئل اتو

۱۳. دیدیه دروگبا
دارایی خالص: ۹۰ میلیون دلار

دیدیه دروگبا برای چلسی در لیگ برتر بازی کرده . مهاجم ساحل عاج بهترین گلزن چلسی در خارج از کشور در تمام دوران است،. از سال ۲۰۲۱، دارایی خالص دیدیه دروگبا تقریبا ۹۰ میلیون دلار برآورد شده است.

دیدیه دروگبا

۱۴. زلاتان ابراهیموویچ
دارایی خالص: ۹۰ میلیون دلار

زلاتان ابراهیموویچ بازیکن سوئدی دنیای فوتبال است. بارسلونا در سال ۲۰۰۹ مبلغ ۹۴ میلیون دلار برای حق انتقال ابراهیموویچ به اینترمیلان پرداخت کرد که دومین مبلغ انتقال در تمام دوران بود. دارایی خالص زلاتان ابراهیموویچ تقریبا ۹۰ میلیون دلار است که او را چهاردهمین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان می‌کند.

 زلاتان ابراهیموویچ

۱۵. رونالدینیو
دارایی خالص: ۹۰ میلیون دلار

رونالدینیو بازیکن فوتبال برزیلی است که در حال حاضر دوران بازنشستگی خود را پشت سر می گذارد. برزیلی ها او را یکی از بهترین بازیکنان فوتبال تاریخ خود می‌دانند. او بیشتر به خاطر ضربات بالای سر، پاس ضربات آزاد و دریبل زدنش مورد توجه است. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص رونالدینیو تقریبا ۹۰ میلیون دلار است.

رونالدینیو

۱۶. آندرس اینیستا
دارایی خالص: ۸۶ میلیون دلار

آندرس اینیستا یک بازیکن فوتبال حرفه‌ای اسپانیایی است که از زمانی که در سن ۱۰ سالگی به تیم جوانان آلباسته پیوست، کار خود را آغاز کرد. در سال ۱۹۹۹، اینیستا تیم زیر ۱۵ ساله‌های بارسلونا را به قهرمانی هدایت کرد و به عنوان بهترین بازیکن مسابقات مذکور انتخاب شد. دارایی خالص آندرس اینیستا تا سال ۲۰۲۱ به ۸۶ میلیون دلار تخمین زده می‌شود که او را شانزدهمین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان می‌کند.

آندرس اینیستا

۱۷. سرخیو راموس
دارایی خالص: ۸۰ میلیون دلار

او یک مدافع میانی است و در حال حاضر برای پاری سن ژرمن  بازی می‌کند. راموس در دو دوره قهرمانی اروپا و دو جام جهانی حضور داشته و دو قهرمانی اروپا و یک جام جهانی را نیز به دست آورده است. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص سرخیو راموس تقریباً ۸۰ میلیون دلار است.

سرخیو راموس

۱۸. آرین روبن
دارایی خالص: ۸۰ میلیون دلار 

آرین روبن یک بازیکن فوتبال هلندی است که فوتبال را از کودکی آغاز کرد. روبن بعدها به تیم جوانان Bedum پیوست. او بازی در سطح حرفه‌ای را در سال ۲۰۰۰ زمانی که شروع به بازی برای تیم اف سی گرونینگن کرد، آغاز کرد. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص آرین روبن ۸۰ میلیون دلار است که عنوان  هجدهمین بازیکن ثروتمند جهان را به او می‌دهد.

آرین روبن

۱۹. ویلیان
دارایی خالص: ۷۵ میلیون دلار

ویلیان یک بازیکن فوتبال حرفه‌ای برزیلی است که کار خود را در سال ۲۰۰۶ آغاز کرد. در اولین فصل حضورش در تیم کورینتیانس، پنج بازی در لیگ انجام داد و در رقابت‌های بعدی موفق شد در ۲۹ بازی دو گل برای این باشگاه به ثمر برساند. دارایی خالص ویلیان تا سال ۲۰۲۱ تقریباً ۷۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

ویلیان

۲۰. ریو فردیناند
دارایی خالص: ۷۵ میلیون دلار

ریو فردیناند بازیکن فوتبال انگلیسی است و سابقه بازی در پست دفاع میانی برای منچستریونایتد در لیگ برتر را دارد. فردیناند در مجموع ۸۱ بازی ملی برای انگلیس انجام داده و در سه تیم جام جهانی فوتبال عضویت داشته است. او در پکهام به دنیا آمد و در مدرسه بلوکوت بلک هیث تحصیل کرد. فردیناند بیش از ۲.۵ میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی دارد. تا سال ۲۰۲۱، دارایی خالص ریو فردیناند ۷۵ میلیون دلار برآورد شده است.

 

 ریو فردیناند

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟