پیش‌بینی وضع هوا امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۵

سازمان هواشناسی با اعلام بارش باران، برف، رعدوبرق و وزش باد شدید طی امروز تا آخر هفته در برخی استان‌ها نسبت به افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز  در برخی مناطق شرقی ابرناکی، وزش باد گاهی بارش پراکنده و در شرق کشور وزش باد پیش‌بینی شده است.

از اواخر وقت امروز و طی روز دوشنبه در هرمزگان،‌ارتفاعات کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان ابرناکی، رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. طی این دو روز در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل افزایش نسبی دما روی می‌دهد و خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود و در سایر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است. تا سه‌شنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت واقع در نیمه شمالی کشور افزایش غلظت آلایندة‌ها پیش بینی شده است.

روز چهارشنبه با گذر موج تراز میانی جو از نیمه جنوبی کشور در برخی مناطق استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، بوشهر،‌فارس،‌ شرق کرمان،‌ هرمزگان،‌ دامنه‌های زاگرس واقع در غرب کشور بارش باران،‌ رعدوبرق و وزش باد شدید و بارش برف در ارتفاعات پیش‌بینی شده است.

روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطقی از کرمان، شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان،‌خراسان جنوبی، یزد، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد و شرق خوزستان بارش روی می‌دهد.

توصیف سامانه: پایداری هوا

زمان شروع: بعدازظهر یکشنبه 1400/10/05

زمان پایان: پنج‌شنبه 1400/10/09

نوع مخاطره: سکون نسبی در جو و افزایش غلظت آلاینده ها

منطقه اثر:

یکشنبه 1400/10/05 : تهران.

دوشنبه 1400/10/06 : تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز.

سه‌شنبه 1400/10/07 : تهران، کرج، اراک، اصفهان، تبریز و مشهد.

چهارشنبه 1400/10/08 : تهران، کرج، اراک و مشهد.

پنجشنبه 1400/10/09 : تهران، کرج، اراک و مشهد.

اثر مخاطره: در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک) افزایش شاخص کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در مناطق پرتردد و صنعتی احتمال افزایش شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: پرهیز از رفت وآمد غیر ضروری در سطح شهرها، بویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، پرهیز از فعالیتهای فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت مصرف سوخت‌های فسیلی و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلانشهرها.

منبع: تسنیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

94  −    =  93