ایران جزو ۱۰ کشور برتر جهان در مقابله با کروناست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جمهوری اسلامی ایران جزو ۱۰ کشور برتر جهان در بحث مقابله با کروناست و این را می‌توان یکی از دستاوردهای مهم کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، بهرام عین اللهی روز جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان حضرت معصومه(س) آزادشهر به خبرنگاران اظهارداشت: با تلاش‌های که چه در جهت پیشگیری از کرونا و واکسیناسیون وسیع کشور انجام شد و چه از لحاظ درمان بیماران کرونایی، تمام سازمان‌های جهانی از جمله سازمان بهداشت جهانی همین سه روز اخیر از تلاش جمهوری اسلامی قدردانی کردند.

وی تصریح کرد: حدود ۲۲۰ پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که پیشرفت فیزیکی آنها بین ۱۰ تا ۹۰ درصد متفاوت است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اولویت این وزارتخانه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است و روز پنجشنبه بیمارستان ملارد با ۱۶۰ تخت افتتاح شده است.

عین اللهی همچنین در رابطه با ارتقای بیمارستان حضرت معصومه(س) آزادشهر از ۶۴ تخت به ۱۳۰ تختخوابی، تصریح کرد: این موضوع جزو مصوبه سفر استانی نیامده است و باید با معاون اجرایی رییس جمهور رایزنی شود تا میزان اعتبار آن را مشخص کنیم.

حمیدرضا ملک حسینی فرماندار آزادشهر یادآور شد: بیمارستان ۶۴ تختخوابی حضرت معصومه(س) با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار سال ۹۵ افتتاح شد که با توجه به فضای کم و نیاز به راه اندازی درمانگاه تخصصی لازم است با تخصیص هزار میلیارد ریال فضا و ظرفیت این بیمارستان به ۱۳۰ تخت ارتقا یابد.

بیمارستان ۶۴ تختخوابی حضرت معصومه(س) آزادشهر با زیر بنای چهار هزار و ۳۰۰ متر مربع و پنج میلیارد ریال اعتبار در دولت قبل به بهره برداری رسید و خدمات مختلفی در زمینه زنان و زایمان، داخلی، اطفال و جراحی عمومی و خدمات تصویربرداری مانند رادیوگرافی و سونوگرافی در این بیمارستان ارائه می‌شود.

دکتر بهرام عین اللهی در بدو ورود به آزادشهر به همراه مدیران استانی و شهرستان با حضور در گلزار شهدا با قرائت فاتحه مزار آنان را غبارروبی و عطرافشانی کرد و در ادامه در نشست شورای اداری مشترک آزادشهر و رامیان حضور یافت.

همچنین وزیر بهداشت از پروژه در دست ساخت بیمارستان ۹۱ تختخوابی رامیان بازدید کرد.

به گفته مهدی استیری فرماندار رامیان، آغاز عملیات ساخت بیمارستان ۹۱ تختخوابی شهدای رامیان ۲۸ فروردین سال ۹۹ در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع با اعتبار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بود و اکنون هفت درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل ساختمان و تجهیز آن در مجموع به سه هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور به همراه شماری از وزرا روز جمعه ۱۳ اسفند در قالب شانزدهمین سفر استانی دولت به گلستان سفر کرده است.

آیت الله رییسی در ۱۵ سفر پیشین استانی خود به استان‌های هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و گیلان سفر کرده بود.

شهرستان‌های آزادشهر و رامیان با حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

63  −  55  =