کاهش شاخص کل بورس امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند ریزشی و نوسانی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 571 واحد نسبت به روز قبل به رقم یک میلیون و 539 هزار و 527 واحد رسید اما شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 2076 واحد به رقم 428 هزار و 868 واحد رسید.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 6 میلیون و 122 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از 8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 542 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 787 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.4 درصد کاهش یافتند، اما این دو شاخص با معیار هموزن 0.49 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 0.11 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.16درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 0.12 درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای پالایش نفت تبریز، صنعتی گل‌گهر و دامپروری پارس بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای ملی‌مس، چادرملو، پتروشیمی پردیس و فولاد مبارکه بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 5 واحد عقب‌نشینی نسبت به روز قبل به رقم 21 هزار و 89 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 156 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم 362 هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از 3.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 317 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 417 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای صنعتی مینو و بیمه پاسارگاد بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین، فولاد هرمزگان، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و پلیمر آریاساسول بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است و با توجه به اینکه فصل بهار هنگام برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی است عمده شرکت‌های بورسی و فرابورسی برای عملکرد سال گذشته خود سود شناسایی کرده‌اند و کسانی که اقدام به سهامداری کنند سودهای مناسب دریافت خواهند کرد، اما برای سرمایه‌گذاری جدید حتما باید با مطالعه و مشورت اقدام کنند.

منبع: فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

2  +  5  =