گذاری بر عملکرد بیمه ای های بورس در یک ماه اخیر / آبان ماه پر نوسان بیمه ای ها

اطلاعات منتشر از معاملات سهام شرکت های بیمه ای در بازار سرمایه نشان می دهد شاخص این گروه در یک ماهه گذشته با افت حدود نیم درصدی همراه شده که در قیاس با رشد بیش از 7 درصدی کل بازار، عملکردی ضعیف به شمار می رود.

به گزارش ریسک نیوز، اطلاعات منتشر از معاملات سهام شرکت های بیمه ای در بازار سرمایه نشان می دهد شاخص این گروه در یک ماهه گذشته با افت حدود نیم درصدی همراه شده که در قیاس با رشد بیش از 7 درصدی کل بازار، عملکردی ضعیف به شمار می رود.

دو شرکت بیمه دانا و بیمه پاسارگاد بیشترین ارزش معاملات را در این دوره داشته اند. در این دوره حدود نیمی از نمادهای بیمه ای بازدهی مثبت و نیمی دیگر بازدهی منفی داشته اند.

در این میان بیمه دانا با رشد حدود 24 درصدی به روند صعودی ماه های قبل خود ادامه داد.  این شرکت در سه ماهه اخیر یکی از بیشترین بازدهی ها در بین کل شرکت های بورسی داشته است.

بازدهی 22 درصدی سهام بیمه کوثر و 18 درصدی سهام از دیگر نکات قابل توجه در این گروه است. در سوی مقابل بیمه اتکایی سامان (شرکت تازه وارد گروه) که در ماه های قبل بازدهی خوبی عاید سهامداران خود کرده بود با افت حدود 22 درصدی بخشی از این عایدی را پس گرفت.

بیمه رازی نیز بازدهی منفی 20 درصدی در این دوره داشت.

ارزش بازار گروه بیمه ای در حال حاضر رقمی حدود 182 هزار میلیارد تومان است که در این میان بیمه پاسارگاد ارزش بازار 132 هزار میلیارد تومانی با اختلاف بسیار قابل توجه از دیگر شرکت ها بزرگترین شرکت گروه به شمار می رود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

79  −  71  =