تسریع در اتصال شرکت های بیمه به سامانه پرونده الکترونیک سلامت

دکتر مشعلچی در نشست هماهنگی با مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات صنعت بیمه از تسریع اتصال شرکت های بیمه گر به سامانه درمان پرونده الكترونیک سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش ریسک نیوز، نشست هماهنگی با مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات صنعت بیمه با حضور قائم مقام بیمه مرکزی، رئیس مرکز فاوای بیمه مرکزی و مدیران فناوری اطلاعات شرکت های بیمه برگزار شد.

دکتر مشعلچی در این نشست از تسریع روند اتصال شرکت های بیمه گر تکمیلی به سامانه پرونده الکترونیک سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

قائم مقام بیمه مرکزی با اعلام این خبر گفت: صنعت بیمه همواره در کارهای ملی و عام المنفعه پیشگام بوده و تجربه نشان داده است که با خرد جمعی می توان به نتایج خوبی دست یافت.

وی افزود: در این مهم نیز بیمه مرکزی به عنوان نهاد ناظر صنعت بیمه کشور، روند کار را پیگیری کرده و خوشبختانه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

دکتر مشعلچی از بیمه درمان به عنوان دغدغه اصلی صنعت بیمه یاد کرد و گفت: با توجه به این موضوع، بیمه مرکزی روند تکمیل چرخه اطلاعات الکترونیکی نسخه درمانی را با جدیت (از شرکتهای بیمه گر تکمیلی) پیگیری کرده است.

قائم مقام بیمه مرکزی با اشاره به مشکلات موجود این سامانه در بخش های خارج از شرکت های بیمه گر بازرگانی گفت: صنعت بیمه به رغم کاستی های موجود، کار خود را تا مراحل اجرایی انجام داده و امید می‌رود با هماهنگی سایر نهادهای مرتبط این دغدغه برطرف شود تا بتوانیم خدمات بهتری به مردم شریف ایران اسلامی ارائه دهیم.

وی در پایان از شرکت های بیمه ای که در زمان مقرر نسبت به تکمیل و به روزرسانی سامانه درمان تکمیلی خود اقدام کرده اند، تقدیر کرد و افزود: برخورد نظارتی مقتضی با شرکت هایی که هنوز مقدمات اجرایی کار را فراهم نکرده اند، صورت خواهد گرفت.

شایان ذکر است، این نشست با حضور معاون نظارت، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات، مشاور رئیس کل در حوزه بیمه درمان، مدیرکل نظارت بر بیمه های غیر زندگی و مدیر مرکز توسعه و نوآوری مرکز فاوا بیمه مرکزی برگزار شد.

منبع: روابط عمومی بیمه مرکزی

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟