افزایش شاخص کل بورس امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا نوسانی قرار گرفت و در پایان معاملات با افزایش 675 واحد به رقم یک میلیون و 557 هزار و 227 واحد رسید.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز رشد بیشتری داشته و با افزایش 1494 واحد به رقم 487 هزار و 535 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 730 هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز بیش از 8.4 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 427 هزار فقره معامله و به ارزش 5006 میلیارد تومان دادوستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند، و شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز قبل 4 صدم درصد تقویت شد و این دو شاخص با معیار هموزن 31 صدم درصد رشد داشتند. شاخص آزاد شناور 3 صدم درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 8 صدم درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس بدون تغییر ماند.

امروز نمادهای پتروشیمی پردیس، ملی مس، بانک ملت و بانک پاسارگاد به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشتند و نمادهای گل گهر، شستا و مخابرات ایران بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 15 واحد افزایش به رقم 20 هزار و 251 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم بازار فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 108 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس به بیش از 395 هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز در فرابورس بیش از 5.8 میلیارد سهام، اوراق مالی در قالب 251 هزار معامله و به ارزش 11 هزار و 120 میلیارد تومان داد و ستد کردند. امروز نمادهای پخش البرز، بیمه پاسارگاد، بیمه کوثر و پتروشیمی مارون به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای بانک دی، پلیمر آریاساسول و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشتند.

منبع: فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

87  +    =  93