هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۱۱/۱۶

امروز ۱۶ بهمن در غالب مناطق کشور جوی آرام برقرار است

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز در غالب مناطق کشور جوی آرام مستقر است در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان، شرقی، کردستان برخی مناطق جنوبی خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی ابرناکی و بارش پراکنده رخ می دهد.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، دوشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در شمال غرب غرب و مناطقی از جنوب غرب شمال استان‌های فارس و بوشهر بارش آغاز می شود در نوار جنوبی کشور و مناطق گرمسیر رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف رخ می دهد.

سه شنبه بارش علاوه بر مناطق یاد شده به دامنه و ارتفاعات البرز در استان‌های، زنجان قزوین، البرز و تهران نیز کشیده خواهد شد چهارشنبه در غرب و شمال غرب کشور و دامنه‌های البرز وزش باد و کاهش نسبی دما همراه با ابرناکی و بارش باران و برف ادامه خواهد داشت.

همچنین با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارندگی همراه با کاهش نسبی دما در اردبیل، گیلان مازندران، گلستان خراسان شمالی، خراسان رضوی رخ خواهد داد بارش در استان‌های ساحلی دریای خزرو ارتفاعات البرز شدت خواهد داشت پنج شنبه بارش در شمال غرب سواحل دریای خزر و شمال شرق ادامه خواهد داشت امروز شرق دریای عمان و طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه دریای خزر مواج است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  +  36  =  43