افزایش شاخص کل بورس امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۹

بورس اوراق بهادار تهران امروز آخرین روز کاری هفته را با یک روند رو به رشد و نوسانی گذراند، به گونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل با افزایش 1556 واحد نسبت به روز قبل به رقم یک میلیون و 558 هزار و 82 واحد رسید.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 1097 واحدی به رقم 485 هزار و 566 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 732 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 7 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 688 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 739 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای گل‌گهر، فولاد مبارکه، ملی‌مس، چادرملو بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس،‌پالایش نفت اصفهان و گسترش نفت و گاز پارسیان بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 67 واحد افزایش به رقم 20 هزار و 279 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 110 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس 391 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 4.1 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 242 هزار فقره معامله و به ارزش 5 هزار و 205 میلیارد تومان داد و ستد کردند و ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از 10 هزار و 300 میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد، آریا‌ ساسول، مدیریت انرژی امیدتابان حور، پخش البرز، فولاد هرمزگان و جهان‌فولاد سیرجان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد بانک دی بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته است.

دولت در لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد کرده است که 15 هزار میلیارد تومان به صندوق توسعه بازار برای حمایت از بازار سرمایه اختصاص یابد و دولت قصد دارد از بازار سرمایه به عنوان یک بازار شفاف و رقابتی حمایت کند. اگر سرمایه‌های مردم وارد بازار سرمایه شوند می‌توان امید داشت، نقدینگی سرگردان در بازار به سمت تولید هدایت شده و از تورم جلوگیری خواهد شد.

در عین حال سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه الزاماً‌ همراه با ریسک و نوسان است و باید قبل از معامله حتماً تحلیل، مشاوره و مطالعه صورت گیرد.

منبع: فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  2  =  5