بهترین جایگزین سپرده بانکی برای وجوه نقد شرکت‌های بیمه چیست؟

صندوق‌ درآمد ثابت افران از صندوق‌های ETF بورسی با سود سالانه ۲۷ درصدی و روزشمار و همچنین نقدشوندگی بالای روزانه حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه است.

به گزارش ریسک نیوز نقدینگی برای شرکت‌های بیمه‌ای در توانگری‌ ایفای تعهدات به بیمه‌گذاران و پرداخت به موقع خسارت به مشتریان تعیین کننده است. از طرفی نگهداری منابع نقد در بلند مدت با وجود تورم می‌تواند کارایی و توانگری شرکت‌های بیمه را تحت شعاع قرار دهد، در این شرایط معمولا شرکت‌های بیمه سرمایه‌گذاری‌های مختلف با سطوح نقد شوندگی متفاوتی را انتخاب می‌کنند.

 

سپرده بانکی و صندوق‌های درآمد ثابت بورسی را می‌توان کم‌ریسک ترین و نقدشونده ترین نوع سرمایه‌گذاری دانست، البته صندوق‌های درآمد ثابت بورسی مزیت‌های بهتری نسبت به سپرده‌گذاری بانکی از جمله سود روزشمار و بالاتر از بانک، همچنین نقد‌شوندگی بالا دارند که در این یادداشت به مزیت‌های یکی از این صندوق‌ها یعنی صندوق درآمد ثابت افران می‌پردازیم.

 

مزیت‌های صندوق درآمد ثابت افران برای شرکت‌های بیمه‌ای:

 

  • نقدشوندگی بالا
  • سود روزشمار و بالاتر از بانک
  • کارمزد پایین و حجم دارایی تحت مدیریت بالا

 

مزیت نقدشوندگی صندوق درآمد ثابت افران

 

همانطور که اشاره شد، نقدشوندگی مهمترین معیار برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت شرکت‌های بیمه‌ای است. صندوق درآمد ثابت افران به واسطه بازارگردانی فعال جزو ۲ نماد برتر بورس و فرابورس ایران از نظر نقدشوندگی است.

 

صندوق درآمد ثابت افران حداقل روزانه ۲۰۰ میلیارد تومان و در حالت حداکثری تا ۱ همت نیز نقدشوندگی دارد، که سپرده بانکی نیز توانایی تامین این میزان نقدینگی بعضا نخواهد داشت. بنابراین شرکت‌های بیمه‌ای با سرمایه‌گذاری در این صندوق علاوه بر دریافت سود موثر روزشمار و سالانه ۲۷ درصدی هیچ نگرانی بابت نقدشوندگی آن نخواهد داشت چرا که به راحتی و در یک روز می‌توانند تمام وجوه خود را از صندوق درآمد ثابت افران خارج کنند.

 

 

سود روزشمار و بالاتر از بانک صندوق درآمد ثابت افران

 

بازدهی موثر سالیانه صندوق درآمد ثابت افران حدود ۲۷ درصد است، بازدهی صندوق افران روزشمار است و برخلاف سپرده بانکی محدودیت‌ ماهانه و سالانه ندارد و حتی به چند روز سرمایه‌گذاری در این صندوق نیز سود تعلق می‌گیرد.

 

بازدهی افران هموار و روز شمار است، یعنی این صندوق هر روز درصد مشخصی سود می‌سازد که با روزهای دیگر یکسان است. مثلا اگر صندوق افران سالانه ۲۷ درصد بازدهی داشته باشد این بازدهی بین ۳۶۵ روز سال تقسیم می‌شود. از طرفی مشاور سرمایه‌گذاری ترنج ابزارهایی جهت مدیریت سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه‌ای در اوراق دولتی دارد که می‌تواند بازدهی بالای 23 درصدی کسب کند.

 

کارمزد پایین و حجم دارایی تحت مدیریت بالا

 

همچنین کارمزد معاملات بسیار پایین است به صورتی که  یک روز پس از خرید وارد مرحله سود می‌شود. کارمزد خرید واحد‌های این صندوق ۵ هزارم درصد است.

حجم دارایی تحت مدیریت به معنای میزان اعتماد سرمایه‌گذاران به یک صندوق سرمایه‌گذاری است، صندوق درآمد ثابت افران بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد که از این حیث جزو ۳ صندوق برتر درآمد ثابت ETF بازار سرمایه ایران است.

 

تجربه سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه‌ای در صندوق درآمد ثابت افران

 

صندوق درآمد ثابت افران از صندوق‌های تحت مدیریت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج است که همکاری نزدیکی با شرکت‌های بیمه‌ای دارد. شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی از جمله بیمه سرمد، بیمه ما، بیمه معلم و بیمه کارآفرین تجربه سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد ثابت افران را دارند.

 

صندوق درآمد ثابت افران به صورت ETF یا قابل معامله است، شرکت‌ها با کد‌بورسی حقوقی می‌توانند در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند. همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر می‌توانید با کارشناسان فروش صندوق درآمد ثابت افران از طریق شماره تماس ۰۲۱۷۹۳۲۶ در ارتباط باشید.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

57  +    =  63