بیمه ‌گران چگونه می ‌توانند از تورم سود ببرند

هیچ مشکلی در مورد اینکه چگونه بیمه ‌گران می ‌توانند از مخمصه تورم بیرون بیایند، وجود ندارد. مکنزی، آلیانز و انجمن ژنو از جمله شرکت هایی هستند که ایده‌ های خوبی را در این زمینه به اشتراک می ‌گذارند.

به گزارش ریسک نیوز، تورم و نرخ ‌های بهره بالاتر ناشی از تلاش بانک‌ های مرکزی برای مهار آن است و باعث ایجاد مشکل در بین بیمه‌ گران شده است. به ویژه در بیمه اموال/ تلفات و بیمه درمانی، تورم هزینه خسارت از تورم عمومی پیشی می ‌گیرد که خود بسیار بیشتر است.

این باعث می ‌شود تا سیاست‌ هایی که همین چند ماه پیش نوشته شده بودند، تغییر یابند. بیمه ‌گران خودرو که با قیمت ‌های بالای خودروهای نو و دست دوم و هزینه‌ های سرسام ‌آور تعمیر مواجه هستند، اکنون مانند هر شخص دیگری روزگار سختی را سپری می ‌کنند.

با این حال هیچ مشکلی در مورد اینکه چگونه بیمه ‌گران می ‌توانند از این مخمصه بیرون بیایند، وجود ندارد و مکنزی، آلیانز و انجمن ژنو از جمله شرکت هایی هستند که ایده‌ های خوبی را به اشتراک می ‌گذارند.

مکنزی پیشنهاد می‌ کند تا از گردش ‌های کاری دیجیتال، داده ‌ها و تحلیل ‌ها به منظور تغییر قابلیت‌ های پذیره‌ نویسی استفاده شود. آن ها توصیه به «ایجاد حداکثر بینش در مورد سودآوری محصول، توسعه نشانه های نرخ به طور مکرر و با بیشترین جزئیات ممکن به جهت انجام اقدامات فوری» می کنند.

این مشاوره از حفظ «قابلیت مشاهده در شاخص های داده ای که هشدار اولیه را ارائه می دهند» پشتیبانی می کند. آن ‌ها همچنین فهرست ‌نویسی «همه اهرم ‌های قیمت و نرخ موجود را برای استفاده از فرصت ‌ها و شناسایی و تریاژ منابع موجود در حال از دست رفتن پیشنهاد می ‌کنند».

مکنزی می ‌افزاید: «تأخیر چند ماهه می ‌تواند میلیون ‌ها دلار کاهش درآمد را به همراه داشته باشد.»

آلیانز نیز به اهمیت استفاده از فناوری برای کمک به خودکار سازی فرآیندها و ساده ‌سازی عملیات، کاهش هزینه ‌ها و افزایش کارایی اشاره می ‌کند.

همچنین انجمن ژنو می افزاید که سرمایه گذاری در بازاریابی آنلاین، اتوماسیون ادعایی، سلف سرویس دیجیتال، فروش و الزام آور بودن بیمه نامه می تواند بر تورم دستمزد مقابله کند و در عین حال خدمات مشتری و هدف گذاری مشتری را بهبود بخشد.

اهمیت پایداری

در نهایت، راهکارهایی که به شرکت ‌های بیمه کمک می ‌کند تا در میانه تورم رشد کنند، می ‌توانند به آن‌ ها کمک کنند تا الزامات زیست ‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی را به شیوه ‌هایی که عملیات بیمه و اهداف مالی را با اهداف پایداری همسو می ‌کنند، برآورده کنند.

انجام صحیح ESG به این معنی است که به سهامداران داخلی، تنظیم کننده ها، آژانس های رتبه بندی و سهامداران ثابت کنید که اهداف پایداری خود را برآورده می کنید.

مهمتر از همه در اینجا ردیابی نه تنها انتشار گازهای گلخانه‌ ای خود بیمه‌ گر، بلکه شرکت‌ هایی است که آن ها سرمایه‌ گذاری می‌ کنند. همانطور که راهکارهایی که با وجود تورم قادر به سودآوری هستند؛ این یک بازی کلان داده است.

بیمه ‌گران معمولاً می ‌توانند بدون نیاز به پیاده ‌سازی یک انبار داده کاملاً جدید به آن نقطه برسند. در عوض، اغلب موضوع افزودن یک لایه معنایی بر زیرساخت داده ‌های موجود و سپس گزارش‌ دهی بر اساس نیازهای مختلف طرف ‌های ذینفع است.

مترجم: مسعود اسکندری

منبع

https://insurancenewsnet.com/innarticle/how-insurers-can-profit-amid-inflation

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟