فرصت ها و چالش های بیمه گری در دنیای صفر و یک

منیر ابراهیمی زاده؛ محمدرضا آقاجانی، مدیر بیمه های مهندسی و رشته های خاص بیمه سامان در غرفه بیمه داری نوین گفت: ما در بیمه سامان سعی کردیم با استفاده از نگاه فنی بیمه سامان ترکیبی از کنشگران را در کنارهم قرار دهیم ،ما سعی کردیم در مدل کسب و کار با کمک کسب و کارهای چابک مدل تحلیل بازار خود را داشته باشیم و محصولات را با نیاز مشتریان طراحی کنیم و به خدمت مشتریان ارائه دهیم.

به گزارش ریسک نیوز، در چهارمین روز از برگزاری نمایشگاه الکامپ پنل بیمه سایبری به روایت بیمه سامان در سالن ۳۸ غرفه بیمه داری نوین برگزار شد.

محمد رضا آقاجانی مدیر بیمه های مهندسی و رشته های خاص بیمه سامان در این پنل گفت: در کلیه لایه های خرید کسب و کار، طراحی محصول، متناسب با نیاز مشتری، خرید مشتری، پلتفرم محصولات، خدمات بعد از فروش باید نگاه متفاوت داشته باشیم.

وی بیان کرد: ما در بیمه سامان سعی کردیم با استفاده از نگاه فنی بیمه سامان ترکیبی از کنشگران را در کنارهم قرار دهیم، ما سعی کردیم در مدل کسب و کار با کمک کسب و کارهای چابک مدل تحلیل بازار خود را داشته باشیم و محصولات را با نیاز مشتریان طراحی کنیم و به خدمت مشتریان ارائه دهیم.

آقاجانی ادامه داد: در مسیر نیاز مشتریان نیازمند پلت فرم ها و خدماتی بودیم که عملیات بیمه گری را تسهیل کنیم، در زمینه احراز هویت مشتریان در این زمینه توانستیم عملیات صدور بیمه نامه را برای مشتری نهایی در حداقل زمان ممکن فراهم کنم.

وی در خصوص مقایسه صنعت بیمه ایران با بیمه های دنیا گفت: قاعدتا کسب و کار بیمه در فضای کل کسب و کار دیجیتال ایران لحاظ شده است، ما زمانی می توانیم در صنعت بیمه دیجیتال فعالیت کنیم که در تمام ایران بسترهای اینترنتی و دیجیتال در تمام کسب و کارها فراهم شده باشد.

مدیر بیمه های مهندسی و رشته های خاص بیمه سامان ادامه داد: اتفاقی که در صنعت بیمه ایران در شرف انجام است کارشناسان متخصص در بیمه خاص در تلاش است با استفاده از نمونه مشابه در صنایع مختلف و پلتفرم های مشابه پیاده سازی کند.

آقاجانی گفت: ما در ابتدای راه هستیم و علاوه بر اینکه کار زیادی انجام نشده ،پتانسیل این بازار آنقدر زیاد است که هر چه فعالیت در این حوزه صورت گیرد کار زیاد است و جای کار دارد.

وی گفت: ما در صورتی می توانیم صنعت بیمه را گسترش دهیم و میزان حق بیمه تولیدی را افزایش دهیم که نیاز بیمه گذاران خود را شناسایی کنند، بنابراین اگر در این مسیر سرمایه گذاری کنیم،چشم انداز خوبی در زمینه بیمه نامه های خرد می توانیم داشته باشیم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

10  +    =  14