هدف گذاری بیمه دانا برای کسب سهم 15 درصدی از بازار بیمه

صورت‌های مالی بیمه دانا در مجمع عمومی تصویب شد

جعفری مدیر عامل بیمه دانا در مجمع عمومی این شرکت عنوان کرد : چشم‌انداز این شرکت تا سال 1403 رسیدن به سهم 15 درصدی از بازار بیمه کشور است.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از  روابط‌عمومی بیمه دانا، صورت‌های مالی شرکت بیمه دانا منتهی به 29 اسفندماه سال 1401، با اکثریت آرای سهامداران در مجمع عمومی تصویب شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه دانا ساعت 10 صبح روز شنبه 31 تیرماه سال‌جاری با حضور بیش از 50 درصد از صاحبان سهام، حسابرس و بازرس قانونی، نماینده بیمه مرکزی، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت بیمه دانا در محل سالن اجتماعات ساختمان سعدی این شرکت برگزار شد.

بدر ابتدای این جلسه، هیات رئیسه مجمع متشکل از افشین انصاری به نمایندگی سهام عدالت به عنوان رئیس مجمع، عسگر توکلی و محمدمهدی عسگری به عنوان ناظران مجمع، محمود حق‌وردی‌لو به عنوان نماینده بیمه مرکزی، سمیرا کرجی به عنوان نماینده سازمان بورس، حمید یزدان‌پرستی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و عباس لطفی‌مقدم به عنوان منشی جلسه در جایگاه حاضر شدند.
در ادامه جلسه، خلاصه‌ای از فعالیت‌ها و عملکرد بیمه دانا در طی سال‌های 1401 و 1402 شامل تولید حق‌بیمه، خسارت، توسعه بازار بیمه، تقویت ذخایر فنی شرکت، توسعه برند و شبکه فروش شرکت و نیز اهم برنامه‌ها، اقدامات انجام‌شده و چشم‌انداز آینده شرکت به صورت گزارش تصویری پخش و به اطلاع حاضرین رسید.
در این مجمع همچنین گزارش هیات مدیره در خصوص فعالیت‌ها و عملکرد بیمه دانا در سال مالی 1401و برنامه‌های آتی آن از سوی دکتر رضا جعفری، مدیرعامل شرکت برای صاحبان سهام ارائه و اعلام شد.
در ادامه این جلسه، صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفندماه سال 1401 نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از قرائت بندهای مختلف توسط حسابرس و بازرس قانونی پس از ارائه توضیحات لازم تصویب شد.
در این مجمع، موسسه حسابرسی هوشیار بهمند به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی، موسسه حسابرسی بهمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی علی‌البدل و روزنامه دنیای اقتصاد نیز به عنوان روزنامه رسمی شرکت بیمه دانا انتخاب شدند.
واگذاری انتخاب محاسب فنی شرکت به هیات مدیره، اختصاص 100 میلیارد ریال بودجه به فعالیت‌های بیمه دانا در حوزه مسئولیت اجتماعی و عدم تقسیم سود، از دیگر مصوبات مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت بود.
گفتنی است: در این جلسه،  رضا جعفری مدیرعامل بیمه دانا با ارائه گزارش جامع هیات‌مدیره به سهامداران از عملکرد و فعالیت‌های این شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفند‌ماه سال 1401شامل معرفی شرکت، سرمایه و ترکیب سهامداران، راهبردها، فعالیت‌های بیمه‌گری در سال 1401 در حوزه‌های اموال و مسئولیت، اشخاص، بازاریابی و فروش، توسعه و برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی، مالی و اقتصادی، سرمایه‌گذاری، وضعیت ترکیب نیروی انسانی و شبکه فروش، تعداد شعب و نمایندگان کل کشور، ایشان را در جریان عملکرد این شرکت قرار داد.
مدیرعامل بیمه دانا در ادامه این مجمع با ارائه گزارشی جامع از فعالیت‌های شرکت در سال 1401 و چهار ماهه سال جاری، از رشد 133 درصدی حق بیمه تولیدی و 60 درصدی خسارت پرداختی خبر داد و اظهار داشت: توانمندسازی سیستم و سرمایه انسانی، تقویت روحیه کارمحوری و خدمت‌رسانی، تقویت ذخایر فنی شرکت و حفظ برند و اعتبار شرکت از جمله اقداماتی است که در سال گذشته انجام شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه چشم‌انداز این شرکت تا سال 1403 رسیدن به سهم 15 درصدی از بازار بیمه کشور است، افزود: خوشبختانه با عملکرد بسیار مناسب کارکنان ستاد و صف تا پایان تیرماه سال جاری، موفق به تولید نزدیک به 15 هزار میلیارد تومان حق‌بیمه شده‌ایم که در مدت یادشده، 36 درصد نسبت خسارت نیز به ثبت رسیده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  7  =  14