ارزش بازار اینشورتک انگلستان به 21 میلیارد دلار رسید

طبق گزارش مکنزی، بخش اینشورتک بریتانیا با ارزش شرکتی قابل توجهی در حدود 21 میلیارد دلار در بازار جهانی قدرت نمایی می کند.

به گزارش ریسک نیوز، صنعت اینشورتک بریتانیا با وجود عقب افتادن از ایالات متحده و چین در حوزه ارزش کل شرکتی، موقعیت جهانی منحصر به فردی را به نسبت اندازه جمعیت ایجاد کرده است.

صنعت اینشورتک انگلستان، که از اوایل دهه 2000 در حال رشد بوده است، اکنون خانه تقریباً 280 شرکت است، بنابراین سهم قابل توجه 10 درصدی از بازار جهانی را به خود اختصاص داده است.

این شرکت ها مجموعاً درآمدی بین 2 تا 3 میلیارد پوند در سال 2022 به دست آورده اند که از سال 2015 افزایش شش برابری را از خود نشان می دهد.

شرکت های اینشورتک در بریتانیا به طور قابل توجهی به ایجاد شغل کمک کرده اند و برای حدود 14000 نفر شغل ایجاد کرده اند که تقریباً 4 درصد از کل اشتغال صنعت بیمه انگلستان است.

علاوه بر این، آن ها به طور غیرمستقیم از 23000 شغل بیشتر از طریق پیوندهای زنجیره تامین و هزینه های مصرف کننده کارکنان خود پشتیبانی می کنند.

لندن مرکز این انقلاب اینشورتکی است و دارای بالاترین تعداد اینشورتک ها نسبت به سرانه در میان اقتصادهای بزرگ جهان است و میزبان پنج یونیکورن اینشورتک است.

با این حال، رشد صنعت فراتر از لندن است و با حضور قوی در مناطق مختلف در سراسر بریتانیا، از جمله بخش های شمال غربی و جنوبی انگلستان، و ولز خودنمایی می کند.

مترجم: مسعود اسکندری

منبع

https://fintech.global/2023/07/24/global-dominance-within-reach-uk-insurtech-sectors-value-skyrockets-to-21bn/

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟