شرایط فروش و مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک اعلام شد + جدول

شرایط فروش شاهین اتوماتیک در شهریور 1402 از سوی سایپا اعلام شد. این خودرو با موعد تحویل آذر 1403 عرضه شده است. مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک 290 میلیون تومان اعلام شد.

مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، از آنجایی که حداکثر 50 درصد قیمت خودرو در زمان پیش‌خرید از مشتریان دریافت می‌شود، قیمت شاهین اتوماتیک برای مشتریان بیش از 580 میلیون تومان خواهد بود. این خودرو هنوز به بازار آزاد نرسیده است، بر این اساس طبیعتاً قیمتی هم در بازار ندارد.

مبلغ پیش پرداخت شاهین اتوماتیک مهر 1402

شاهین اتوماتیک یکی از خودروهای جدید سایپاست که در مرحله دوم سامانه یکپارچه به متقاضیان ارائه شد. سه ماه پس از برگزاری مرحله دوم عرضه یکپارچه خودرو، قیمت شاهین اتوماتیک، اطلس و دیگر خودروهای جدید سایپا توسط شورای رقابت اعلام شد. اکنون نیز شرایط فروش شاهین اتوماتیک با موعد تحویل پاییز سال آینده از سوی این شرکت اعلام شده است.

رقم نهایی قیمت خودرو در شرایط پیش‌فروش هنگام تسویه مشخص می‌شود. قیمت خودرو نیز هر چند ماه یک بار توسط شورای رقابت افزایش پیدا می‌کند. بنابراین در زمان حال که 15 ماه با تحویل شاهین اتوماتیک به مشتریان فاصله وجود دارد، باید انتظار رقم بالاتری را به‌عنوان بهای این خودرو داشت.

برای مثال، ممکن است در زمان تحویل خودرو، قیمت شاهین اتوماتیک به بیش از 800 میلیون تومان رسیده باشد. بدیهی است که در این بازه قیمتی، تقاضای چندانی برای خرید شاهین اتوماتیک وجود نخواهد داشت.

بنابر اظهار‌نظر مدیر سامانه یکپارچه، حدود 50 درصد از متقاضیان خرید خودروهای سایپا در قالب این سامانه انصراف داده‌اند. اکنون نیز این احتمال وجود دارد که پس از اعلام قیمت خودروهای جدید سایپا و شرایط پیش‌فروش با موعد تحویل دیرهنگام، سیل انصراف‌ها افزایش یابد.

بنابراین شاهین اتوماتیک شروع نامناسبی را برای ورود به بازار ایران تجربه خواهد کرد. این شرایط در مورد دیگر خودروهای جدید سایپا نیز تا حدی صادق خواهد بود.

منبع: تجارت نیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

10  ×  1  =