قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۷/۰۴

به نقل از رویترز، هشدار فدرال رزرو آمریکا در مورد بالا بردن نرخ بهره ارزش دلار را به بالاترین رقم طی 10 ماه گذشته رسانده و باعث کاهش قیمت طلا شده است.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.12 درصد کاهش به 1930 دلار و 69 سنت رسید.
قیمت طلا در معاملات آتی در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.5 درصدی به 1936 دلار و 60 سنت در هر اونس رسیده است.
شاخص دلار در روز دوشنبه به بالاترین رقم از نوامبر سال گذشته میلادی رسید. بالا رفتن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

قیمت دلار از هفته گذشته که فدرال رزرو از افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره تا پایان سال جاری میلادی خبر داده، رو به افزایش بوده است. بانک مرکزی آمریکا در اجلاس روز چهارشنبه نرخ بهره را برای ماه سپتامبر ثابت نگه داشت.
دورنمای افزایش دوباره نرخ بهره به ضرر طلاست چون هزینه نگهداری آن به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را کاهش می‌دهد. سیاست افزایش نرخ بهره آسیب زیادی به طلا طی یک سال گذشته زده و مانع بهبود ارزش آن شده است.
جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در کنفرانس هفته گذشته اعلام کرد بانک مرکزی همچنان متعهد به پایین آوردن نرخ تورم تا هدف 2 درصد است.
وی گفت:«ما آماده هستیم در صورت لزوم نرخ بهره را باز هم بالاتر ببریم. این واقعیت که تصمیم گرفتیم نرخ بهره را در این جلسه ثابت نگه داریم بدین معنا نیست که به پایان روند افزایش نرخ بهره رسیده‌ایم».
فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را 11 بار از فوریه 2022 تا ژوئیه 2023 افزایش داد و آن را از 0.25 به 5.25 درصد رساند.
قیمت نقره امروز با 0.68 درصد کاهش به 23 دلار و 23 سنت رسید و پلاتین با 0.41 درصد کاهش 910 دلار و 98 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  +  41  =  51