قیمت خودروهای داخلی و وارداتی امروز ۱۴۰۲/۰۷/۱۰

قیمت خودرو امروز 10 مهر 1402 تغییرات چشم‌گیری ندارد. در بازار خودروهای داخلی، تغییرات قیمتی بسیار جزئی دیده می‌شود؛ اما در بازار خودروهای مونتاژی، ثبات بر اکثریت بازار حاکم است.

 

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، تسریع روند تحویل خودروهای وارداتی و آغاز مرحله سوم فروش سامانه یکپارچه در روزهای آینده، در کنار لغو مجوز افزایش قیمت درب کارخانه خودروسازان، می‌تواند از عوامل افت قیمت خودرو در بازار باشد. البته که طی دو روز گذشته، روند قیمت‌ها تقریباً ثابت بوده و تغییرات چشم‌گیری مشاهده نمی‌شود.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی، اغلب ثابت است، اما میزان افت وخیز قیمتی نیز بسیار ناچیز گزارش می‌شود.

کوییک دنده‌ای S یکی از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های تولید داخلی به شمار می‌رود که همانند روز گذشته، تنها یک میلیون تومان افزایش قیمتی دارد و به نرخ 343 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G یکی دیگر از محصولات شرکت سایپا محسوب می‌شود که برخلاف کوییک S، یک میلیون تومان افت قیمتی را تجربه کرده و به نرخ 584 میلیون تومان رسیده است.

پژو 207i دنده‌ای از دیگر هاچ‌بک‌های بازار بوده که رکورددار افزایش قیمت در بازار است. این هاچ‌بک محبوب فرانسوی نسبت به روز گذشته پنج میلیون تومان گران‌تر و با قیمت 605 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ جزو معدود خودروهای بازار به شمار می‌رود که افزایش قیمت ناچیزی را تجربه می‌کند. این خودرو تنها یک میلیون تومان پایین‌تر از روز گذشته و با نرخ 734 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو داخلی

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز همانند داخلی‌های بازار از نوسان ناچیزی برخوردار است.

بسترن B30 با مدل 1400 از سدان‌های بهمن موتور به شمار می‌رود که توقف تولید خورده و از زمانی که به زیر کانال یک میلیارد تومان رسید، با همان نرخ 995 میلیون تومان به فروش می‌رود.

چری آریزو 5 توربوشارژ جدید یکی از محصولات مونتاژی مدیران خودرو بوده که روز گذشته حدود 10 میلیون تومان افزایش قیمت داشت، امروز نیز همان افزایش را تجربه کرده و وارد کانال یک میلیارد و 100 میلیون تومان شد.

هایما S5 دنده اتوماتیک یکی از کراس‌اوورهای مونتاژی ایران خودرو محسوب می‌شود که از آغاز امروز با افزایش 5 میلیونی، وارد کانال یک میلیارد و 160 میلیون تومان شد.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره که جزو کراس‌اوورهای محبوب گروه بهمن به شمار می‌رود که روز گذشته افت قیمت 10 میلیونی را تجربه کرده بود، از آغاز روند معاملات امروز نیز پنج میلیون کاهش داشته و به نرخ یک میلیارد و 515 میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودرو خارجی

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

انتشار اخبار مربوط به تسریع روند تحویل خودروهای وارداتی از یک سو، راه‌اندازی دور سوم فروش سامانه یکپارچه از سوی دیگر و تکذیب افزایش نرخ‌های درب کارخانه، در کنار ثبات نسبی نرخ دلار می‌تواند باعث افت دوباره قیمت خودرو در بازار شود. البته همان‌طور که اشاره شد، به دلیل اینکه افت قیمت خودرو نسبت به افت نرخ دلار، تقریباً برابر است، احتمال افت قیمت چشم‌گیر در بازار بسیار پایین پیش‌بینی می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  2  =  18