پایان بورس امروز ۲۹ آبان ۱۴۰۲ / نبرد خریداران و فروشندگان در روز سرخ بازار سهام

بازار سهام امروز شاهد قرارگرفتن تمامی نماگرها در محدوده منفی بود، اما بررسی ارزش سفارش‌های خرید و فروش و تراز پول حقیقی نشان می‌دهد، طی معاملات روز جاری نبرد سختی میان خریداران و فروشندگان در گرفته که نتیجه آن ورود پول حقیقی به بازار بوده است.

به گزارش پایگاه ریسک نیوز به نقل از تجارت‌نیوز، امروز بورس تهران شاهد تناقضات زیادی بود. در حالی که اغلب نمادهای بازار در محدوده منفی معامله شدند و شاخص‌های کل، هم‌وزن و شاخص کل فرابورس قرمز بودند، حجم و ارزش معاملات خرد افزایش یافت و پول حقیقی راهی بازار شد.

در همین حال بررسی معاملات نشان می‌دهد در روزی که 75 درصد از نمادهای بازار منفی بودند، این سهام کوچک و متوسط بودند که طبق روال روزهای گذشته شانس بیشتری داشتند و معاملات بهتری را ثبت کردند. امروز اغلب سهام شاخص‌ساز با خروچ پول مواجه شدند و گروه‌های کوچکتر بازار توانستند در محدوده سبز قرار گیرند.

عملکرد شاخص‌ها

امروز شاخص کل بورس با عقب‌نشینی هشت هزار و 325 واحدی، معادل 0.41 درصد افت کرد و در پله دو میلیون و 17 هزار و 915 واحد قرار گرفت. در همین حال، شاخص هم‌وزن نیز سه هزار و 260 واحد کاهش یافت و با افت 0.46 درصدی در کف کانال 700 هزار واحدی قرار گرفت. به این ترتیب شاخص هم‌وزن امروز سطح 700 هزار و 533 واحد را لمس کرد.

در آن سوی بازار سهام، شاخص کل فرابورس هم امروز منفی شد و با ثبت 132 واحد افت، معادل 0.53 درصد پایین رفت. به این ترتیب شاخص کل فرابورس امروز سطح 25 هزار واحدی را از دست داد و در پله 24 هزار و 951 واحد متوقف شد.

نمادهای موثر

امروز نمادهای فارس، فولاد، حکشتی، خودرو، کگل، اخابر و ذوب بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل بورس داشتند. در همین حال، خساپا، شستا، وساخت، تکاردان، خگستر، حفارس و شهر، پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسی در معاملات روز جاری بودند.

در آن سوی بازار، نمادهای وسپهر، آریا، خاور، سامان، تجلی و خدیزل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و فصبا بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص گذاشت. در همین حال، فصبا، کرومیت، فزر، فرود، نیان، کرمان و فن‌افزار پرتراکنش‌ترین نمادهای فرابورسی در معاملات امروز بودند.

حجم و ارزش معاملات خرد

امروز حجم معاملات خرد سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی با افزایش روبرو بود به هفت میلیارد و 900 میلیون برگه سهم رسید که با ارزش چهار هزار و 470 میلیارد تومان دادوستد شد.

در همین حال در پایان معاملات روز جاری 164 میلیارد تومان پول حقیقی وارد سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی شد در حالی که صندوق‌های درآمد ثابت با خروج 330 میلیارد تومانی پول حقیقی مواجه شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

51  −  47  =