قیمت طلا و سکه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ / ادامه کاهش قیمت به رکود بازار طلا دامن زد

قیمت طلا و سکه، روز گذشته با روند کاهشی بسته شد. در روزهای اخیر، حد نوسان کاهشی بازار طلا محدوده‌های ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی است؛ اما همین افت قیمت‌ها به شرایط رکودی بازار طلا دامن زده است.

به گزارش پایگاه ریسک نیوز به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه روز گذشته با افت فاکتورهای اثرگذار بر این بازار، در روند نزولی قرار گرفت. قیمت سکه از ابتدای هفته نزولی است و قیمت طلا نیز طی دو روز گذشته پیوسته کاهش داشته است. بازار فلز زرد با افت دلار به‌عنوان بازیگر اصلی این بازار همراه است و افت جهانی طلا نیز بر روند نزولی قیمت‌ها به‌ویژه طلا اثر گذاشته است.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

گفتنی است قیمت انس جهانی طلا با کاهش پنج دلاری در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۱۹۷۵ دلاری در حال معامله است.

بر اساس پیش‌بینی فعالان بازار طلا، روند کاهشی این بازار نهایتا می‌تواند تا ۱۰ درصد دیگر ادامه داشته باشد. آنها معتقدند آنچه مهمترین اثر را بر بازارهای مالی می‌گذارد تورم است و این موضوع تغییری نکرده است. بنابراین توقع ریزش‌های شارپی را نباید از این بازار داشته باشیم.

کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند دولت برای ثبات ارز درصدد کنترل قیمت‌ها در سایر بازارهاست. آنها می‌گویند سیاست‌گذار با اقداماتی نظیر فروش خودرو، دریافت مالیات، انواع دستورالعمل و بخش‌نامه‌ها درصدد فریز قیمت‌هاست اما این موضوع در آینده، تبعات تورمی شدیدتری را برای بازارها به دنبال خواهد داشت.

کاهش ۵ تا ۱۵۰ هزار تومانی قیمت در خانواده سکه‌ها

روز گذشته ۲۹ آبان ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی کاهش ۱۵۲ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار نیز با افت ۹۳ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۳۲۰۵ هزار تومان معامله شد.

دیروز قیمت نیم‌سکه و ربع سکه هر کدام کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شدند. روز گذشته سکه گرمی کاهش پنج هزار تومانی داشت و با رقم پنج میلیون و ۶۹۵ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه نزولی شد

دیروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۸۹ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۴۰۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸عیار نیز کاهش ۲۱ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۰۳ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز کاهش داشت و به دو میلیون و ۳۷۱هزار تومان رسید.

در بیست و نهمین روز آبان، حباب تمام قطعات سکه  کاهش داشت. حباب سکه امامی ۱۰۹ هزار تومان، سکه بهار ۸۲ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۳ هزار تومان، ربع سکه ۴۱ هزار تومان افت داشت. حباب سکه گرمی روز گذشته تغییر نداشت.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

8  +  1  =