نقش آفرینی بانک پارسیان در حمایت از حوزه دانش بنیان و شکوفایی زیست بوم نوآوری

با توجه به اهمیت بخش تولید و همین‌طور جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید ارزش‌آفرین، اشتغال آفرین و کمک به توسعه اقتصادی کشور، بسیاری از صنایع بر آن شدند تا درهای خود را به روی این شرکت‌ها باز کنند. با این رویکرد، ضمن ترسیم نقشه راه دانش بنیان در بانک پارسیان، اقدامات سازنده ای نیز در این عرصه به عنوان بانکی پیشرو به مرحله اجرا رسید.

به گزارش پایگاه ریسک نیوز به نقل از تجارت نیوز به دنبال نام‌گذاری سال‌ 1401 تحت عنوان «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» از سوی مقام معظم رهبری، توسعه اکوسیستم دانش‌بنیان بیش‌ازپیش موردتوجه بانک پارسیان قرار گرفت. نگاهی به عملکرد بانک پارسیان نشان می‌دهد که این بانک در سال گذشته تسهیلات قابل‌توجهی به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص داده است و در سال جاری به نام سال «مهار تورم و رشد تولید» نیز این میزان از تسهیلات افزایش یافته است.
بانک پارسیان در راستای رسالت حمایت از حوزه دانش بنیان، از محل تسهیلات و تعهدات خود، حدود 250 هزار میلیارد ریال برای حدود 11 هزار فقره پروژه دانش بنیان کشور اختصاص داده است. لازم به ذکر است حدود 30 درصد از شرکت های دانش بنیان کشور، جذب بانک پارسیان شده اند.

گفتنی است؛ در مرداد سال جاری تفاهم‌نامه‌ای بین بانک پارسیان با صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد شد که بر اساس آن، 10هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف رشد تولید و حمایت از این گروه از شرکت ها تخصیص داده می‌شود. در این رابطه، صندوق نوآوری و شکوفایی نسبت به شناسایی و ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام و آن‌ها را برای دریافت تسهیلات به بانک پارسیان معرفی ‌می‌کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

27  +    =  30