شش ارگان بایت عوارض پرداختی بیمه گران، گزارشی به صنعت بیمه نمی دهند

علی استادهاشمی در همایش گرامی‌داشت روزملی صنعت بیمه که به میزبانی بیمه نوین در همدان برگزار شد، گفت:قبل‌تر با فروش بیمه شخص ثالث، حدود ۶ ارگان جهت بهبود نقاط حادثه خیز جاده‌ای از آن عوارض می‌گرفتند، در شش سال گذشته هیچ‌کدام از ۶ نهاد، هیچ گزارشی به صنعت بیمه ارائه نداده‌اند؛ نه از محل هزینه و نه نتایج آن.

به گزارش ریسک نیوز وی تصریح کرد: امسال در لایحه بودجه مقرر شده است ۴ همت به شکل اوراق، در رفع نقاط حادثه‌خیز توسط بیمه مرکزی و صندوق تأمین خسارات بدنی لحاظ شود و ما امیدواریم نتایج آن به رفع چالش‌های این حوزه منجر شود.

به گفته رییس کل بیمه مرکزی منابع موجود در صنعت بیمه، محل ذخائر بیمه‌نامه‌هاست که در مواقع خسارات و ایفای تعهدات به بیمه‌گذاران باید هزینه شود.

استادهاشمی گفت: یکی از برنامه‌های مشترک پیش رو با همکاری سندیکای بیمه‌گران این است که بتوانیم سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه را به سمت محلی و استانی سوق دهیم و معتقدیم که بخشی از پرتفوی استان‌ها باید در همان استان حفظ و سرمایه‌گذاری شود.

وی گفت: حذف نسخ کاغذی و الکترونیکی کردن انواع بیمه‌نامه از جمله در بخش درمان، جزو برنامه‌های کوتاه مدت صنعت بیمه است.

رییس کل بیمه مرکزی متذکر شد: از سال ۱۳۹۵، بیمه شخص ثالث ریلی پیش بینی شده که متأسفانه هنوز اجرایی نشده است. اگر بیمه شخص ثالث را با همکاری متولیان درحوزه ریلی اجرایی کنیم، بسیار مفید خواهد بود.

استاد هاشمی گفت: بیمه شخص ثالث فعلی نیازمند دو بازنگری در بخش اُفت قیمت و مبحث خودوری متعارف است که مردم بسیار درگیر آن هستند، نقش مجلس شورای اسلامی در رفع این امر بسیار مهم است.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟