شورای رقابت ادعای انحصار در بازار تاکسی‌های اینترنتی کیش را رد کرد

شورای رقابت در رأی تجدیدنظر، شکایت مطروحه را مردود دانست و اعلام کرد که تصمیم صادره قطعی است.

به گزارش پایگاه ریسک نیوز به نقل از دیجیاتو شورای رقابت ادعای مطرح‌شده مبنی بر ایجاد انحصار در بازار تاکسی‌های اینترنتی در منطقه آزاد کیش را رد کرد.

در پی شکایت یکی از تاکسی‌های اینترنتی از شرکت اسنپ و سازمان منطقه آزاد کیش به شورای رقابت، در رأی تجدیدنظر این شورا به‌صراحت تأیید شد که تفاهم‌نامه بین شرکت اسنپ و سازمان منطقه آزاد کیش منجر به صدور مجوز فعالیت انحصاری برای اسنپ نشده است و از ابتدا تاکنون هر دو شرکت تاکسی اینترنتی در منطقه فعالیت دارند. شورای رقابت در رأی تجدیدنظر، شکایت مطروحه را مردود دانست و اعلام کرد که تصمیم صادره قطعی است.

پیش‌تر طرف دعوی در شکوائیه‌ اولیه خود ادعا کرده بود که طبق توافق بین سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت اسنپ مجوز فعالیت انحصاری در جزیره کیش به اسنپ اعطا شده و از ورود سایر رقبا جلوگیری شده است. این درحالی است که هر دو شرکت از ابتدای ورود تاکسی‌های اینترنتی به کیش در این منطقه فعالیت می‌کنند.

پیش‌ازاین، اسنپ در واکنش به شکایاتی دیگر اعلام کرده بود که در طول ۹ سال فعالیتش بر پایبندی به قوانین و هموار‌کردن موانع پیش رو برای تمام تاکسی‌های اینترنتی متمرکز بوده و از حواشی بازدارنده دوری کرده است. این تاکسی اینترنتی پیشرفت بازار را در گرو تصمیمات و رفتارهای رقابتی سالم می‌داند تا به‌این‌ترتیب فرصت رشد در اختیار تمام بازیگران فعال در این حوزه قرار گیرد؛ به این امید که همگی فعالان اقتصاد دیجیتال به این قول پایبند باشند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

4  +  6  =