قیمت طلای جهانی در کانال ۲۱۰۰ دلاری باقی ماند

قیمت طلای جهانی امروز چهارشنبه (۶ مارس) پس از افزایش شرط‌بندی برای کاهش نرخ بهره آمریکا با وجود کاهشی شدن، در بالای سطح ۲۱۰۰ دلار در هر اونس باقی ماند.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از ایسنا،هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۱۲۴ دلار و ۴۶ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۱۳۲ دلار و ۹۰ سنت رسید. طلا در جلسه قبل، پیش از شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به رکورد اوج رسید.

رشد صنعت خدمات ایالات متحده در ماه فوریه در بحبوحه کاهش اشتغال و سفارشات جدید برای کالاهای تولیدی ایالات‌متحده بیش از حد انتظار در ژانویه کاهش یافت. بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده نزدیک به پایین‌ترین سطح یک ماهه بود و شمش‌های بدون بازده را جذاب‌تر کرد.

احتمال کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن

بر اساس برنامه احتمال نرخ بهره LSEG، قیمت‌گذاری در بازار پول نشان می‌دهد معامله‌گران احتمال ۷۱ درصدی را دارند که فدرال رزرو در ماه ژوئن کاهش نرخ بهره را آغاز کند و این از ۶۵ درصد روز سه‌شنبه است. نرخ‌های پایین‌تر جذابیت شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد.

تمرکز سرمایه گذاران بر اولین روز شهادت ۶ ماهه پاول در مقابل کنگره در مورد وضعیت اقتصاد ایالات‌متحده است. بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین، نیز یک شبه قبل از عقب‌نشینی شدید به رکورد بالایی رسید.

داده‌ها نشان داد که در هفته گذشته تولید ایالات‌متحده در فوریه کاهش بیشتری یافت و تورم به تدریج کاهش یافت، در حالی که احساسات مصرف کننده ضعیف بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

4  ×  9  =