حباب هیجانات ترکید

سکه بازان در روزهای اخیر شاهد نوسان کاهشی قیمت سکه امامی بوده اند اما آیا این روند ادامه دارد و سکه امامی در مسیر کاهش قیمت پیش خواهد رفت؟

به گزارش ریسک نیوز به نقل از اقتصادنیوز، قیمت سکه امامی که در دهه دوم فروردین ماه پس از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق نوسانی شده بود پس از  پاسخگویی تهران به اقدام تل‌آویو در هفته جاری وارد فاز نزول شد.

آن‌طور که شواهد نشان می دهد سکه امامی که در هفته های گذشته بنابر اعلام رسانه ها به مرز ۴۶ میلیون تومان رسیده بود روز گذشته(۲۷ فرودرین) در حدود ۴۴ میلیون تومان نرخ گذاری شد. البته لازم به یادآوری است که در روزهای گذشته سکه تا محدوده ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان هم پایین آمده بود اما تنش های خاورمیانه و رشد قابل توجه طلای جهانی باعث شد روند کاهشی سکه تا حدودی متوقف شود.

در همین راستا روز گذشته نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور، در آخرین اظهارنظر خود نسبت به تحولات اخیر بازار گفت: «با وجود اینکه تا روز شنبه ۲۵ فروردین ماه، افزایش قیمت زیادی را در بازار طلا همراه با افزایش اونس جهانی داشتیم از روز گذشته شاهد کاهش نرخ طلا و سکه در بازار هستیم.» در ادامه رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران ضمن بیان اینکه افزایش قیمت طلا و سکه به دلیل افزایش قیمت اونس جهانی در یک ماه گذشته است، گفت: «رکورد اونس جهانی باعث تغییر در بازار‌های جهانی شد همچنین نوسانات نرخ ارز و تنش‌های سیاسی و اقتصادی نیز در روند افزایشی بازار طلا تاثیرگذار بود.»

در شرایط کنونی دسته ای از معامله گران معتقدند با تداوم فروکش کردن اخبار و سیگنال های منفی احتمال تخلیه هیجانات سکه بازان و عقب نشینی مجدد سکه وجود دارد.

البته سایت اتحادیه طلا و جواهر در آخرین به روز رسانی خود که امروز سه شنبه ۲۸ فرودین ماه بوده، قیمت هر قطعه سکه امامی را ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان درج کرده است.همین موضوع باعث شده برخی از سکه بازان روند حرکتی سکه در روز جاری را صعودی پیش بینی کنند.

با این همه، در صورتی که سکه امامی امروز در محدوده ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بازگشایی شود و در این محدوده تثبیت دهد احتمال ورود سکه به کانال ۴۶ میلیون تومان وجود دارد. با این حال در صورتی که امروز هم بازار شاهد تخلیه هیجانات شود ممکن است سکه به کانال ۴۳ میلیون تومان برگردد.
اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟