همگرائی به معنای واقعی؛ نیاز صنعت بیمه

به گزارش ریسک نیوز، علی استاد هاشمی رئیس کل بیمه مرکزی در رویداد عیدانه صنعت بیمه با بیان اینکه صنعت بیمه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش حق بیمه تولیدی داشت، به بیان اقدامات صنعت در سال گذشته و برنامه های سال جاری پرداخت و گفت: سالی که گذشت در برخی ابعاد خوب و در برخی […]

به گزارش ریسک نیوز، علی استاد هاشمی رئیس کل بیمه مرکزی در رویداد عیدانه صنعت بیمه با بیان اینکه صنعت بیمه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش حق بیمه تولیدی داشت، به بیان اقدامات صنعت در سال گذشته و برنامه های سال جاری پرداخت و گفت: سالی که گذشت در برخی ابعاد خوب و در برخی ابعاد درگیر جنگی نابرابر بودیم چرا که بیمه هم به عنوان ضلعی از اقتصاد تحت آسیب تحریم های یک جانبه قرار دارد.

وی تصریح کرد: مهمترین اقدامی که در سال 1402 کلید زدیم و در سال جدید ادامه می یابد، توسعه فناوری در محصول است.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در نظر سنجی که انجام دادیم یکی از شاخص های فعالیت ایین نامه ۱۰۵ عنوان شد که نشان از تمایل شرکتها به نوآوری دارد.

نسخه صوتی

به گفته وی در همین راستا روان سازی فرایندهای بیمه ای و مردمی شدن آن با توجه به فناوری های نوین و تولید محصولات متناسب با وضعیت اقتصادی باید در سال جدید دنبال شود.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید براینکه بیمه مرکزی رقیب بیمه ها نیست به ایجاد شرکت ملی اتکائی فراگیر اشاره کرد و گفت:تلاش داریم شرکت اتکائی فراگیر را تاسیس کنیم تا از رقابت بیمه مرکزی با شرکتهای بیمه کاسته شود.

وی در عین حال تاکید کرد: از انجا که نوعی از نظارت ما در قالب اتکائی اجباری صورت می گیرد، اتکائی اجباری نباید به صفر برسد.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟