علت آتش سوزی مرگبار بیمارستان رشت اعلام شد

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، اتصالی برق در اتاق «یوپی‌اس» بیمارستان را دلیل وقوع حریق در این بیمارستان دانست و گفت: عدم اطلاع درست از مکان دقیق حریق طبیعتا موجب افزایش زمان رسیدن به کانون حریق شده بود.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از اطلاعات، مؤمنی در جمع خبرنگاران، اتصالی برق در اتاق یوپی‌اس بیمارستان خصوصی قائم رشت را دلیل وقوع حریق دانست و اظهار داشت: وقوع حریق در ساعت ۱:۳۰ بامداد روز سه شنبه ۲۹ خردادماه به آتش‌نشانی اطلاع داده شد و نیروهای آتش‌نشانی طی ۴دقیقه در محل حاضر شدند که این زمان استاندارد جهانی است.

وی با بیان اینکه در زمان وقوع حریق و اعلام آن به آتش نشانی، اطلاعات درستی به آتش‌نشانی داده نشد، گفت: عدم اطلاع‌رسانی درست از مکان دقیق وقوع حریق، طبیعتاً موجب افزایش زمان رسیدن به کانون حریق شد، ولی با تلاش‌های انجام شده توسط نیروهای آتش‌نشانی، مکان وقوع حریق شناسایی شد و اطفاء صورت گرفت و از خسارت‌های بیشتر جلوگیری شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، با بیان اینکه ظاهراً با نخستین هشدار آتش، مسئولان بیمارستان کم‌کاری کرده‌اند و هشدار دوم هم پس از ۴۰ ثانیه اعلام شد، افزود: نیروهای بیمارستان بعد از هشدار دوم، با تلفن‌خانه بیمارستان برای اطلاع وقوع حریق تماس می‌گیرند که پس از آن با آتش‌نشانی تماس گرفته می‌شود و در زمان شروع عملیات، آتش در اتاقی که شعله‌ور بوده ، به سقف آرمسترانگ رسیده و کابل‌ها و تأسیسات هم دچار حریق شده بود.

به گفته مومنی، دوربین‌های بیمارستان نشان می‌دهند که با مشاهده دود می‌توانستند طبق دستورالعمل توسط تیم مدیریت بحران بیمارستان، نسبت به خروج اضطراری بیماران اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در این حادثه ۱۴۲ بیمار بستری را بدون اینکه دچار سوختگی شوند، از محیط خارج کردیم که این آمار خارج از پرسنل و همراهان بیماران بود، افزود: بیمارستان باید پروتکل‌هایی را رعایت می‌کرد و با دستگاه‌های دستی، برخی بیماران پیش از حضور آتش‌نشانی به اورژانس منتقل می‌شدند.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟