بخشودگی جرایم بیمه موتورسیکلت با ۱۲ درصد تخفیف تا ۱۶ تیر ۱۴۰۳

موتورسواران فاقد بیمه شخص ثالث تا 16 تیر می‌توانند بیمه موتور خود را بدون پرداخت جریمه دیرکرد و با 12 درصد تخفیف خریداری کنند.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از تابناک،بر اساس این طرح، در صورت خرید بیمه شخص ثالث یک ساله تا موعد مقرر شده، جرایم دیرکرد بیمه برای همه وسایل نقلیه بخشیده خواهد شد. این بخشودگی هیچ شرطی ندارد و تنها  تا 16 تیر 1403 اجرا می‌شود.

این طرح به پیشنهاد صندوق تامین خسارات بدنی و بیمه مرکزی با تایید وزیر اقتصاد، به منظور ترویج فرهنگ استفاده از بیمه، اجرایی شده است.

جریمه دیرکرد بیمه موتور شما چقدر است؟

جریمه دیرکرد بیمه موتور تا سقف یک سال محاسبه می‌شود که آن هم در ایام بخشودگی جرایم بیمه، صفر می‌شود.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روزانه محاسبه می‌شود. فرمول محاسبه آن نیز به شرح زیر است:

جریمه روزانه دیرکرد= حق بیمه کامل بدون تخفیف ÷ ۳۶۵ روز سال

جدول جریمه دیرکرد بیمه موتور در سال 1403

جریمه دیرکرد بیمه موتور حدودا بین 1 تا 1/5 میلیون تومان است. این جریمه‌ها یکی از منابع درآمدی صندوق تامین خسارت‌های بدنی به حساب می‌آیند. جریمه دیرکرد بیمه موتور به ازای هر روز در سال 1403 به شرح زیر است:

 

 نوع موتورسیکلت مبلغ جریمه دیرکرد سالانه
موتور سیکلت گازی 1 میلیون و 24 هزار تومان
موتور سیکلت دنده‌ای تک سیلندر 1 میلیون و 252 هزار تومان
موتور سیکلت دنده‌ای دو سیلندر (و بیشتر) 1 میلیون و 375 هزار تومان
موتور سیکلت سه چرخ و سایدکار 1 میلیون و 479 هزار تومان

موارد زیر تعیین‌کننده میزان جریمه شماست:

  • نوع موتور
  • حق بیمه
  • شرکت بیمه

5 دلیل مهم برای الزامی بودن خرید بیمه موتور

آمارهای اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، نشان‌دهنده کاهش تعداد جان‌باختگان تصادفات در سطح دنیاست. با این وجود متاسفانه این آمار در ایران با رشد 25 درصدی در سال 1402 مواجه بوده است. سهم موتورسواران از مجموع تصادفات سالانه، حدود 30 درصد است. حدود ۴۷ درصد از فوتی‌های ناشی از تصادف در شهر تهران نیز رانندگان موتورسیکلت هستند. وقتی این آمار را در کنار تردد 10 میلیون موتورسیکلت فاقد بیمه قرار می‌دهیم، ماجرا بیشتر نگران‌کننده‌تر می‌شود.

ریسک حادثه برای موتور بیش از سایر وسایل نقلیه است. در صورتی که موتورسوار بدون بیمه تصادف کند، ممکن است ناچار به پرداخت خسارت سنگینی شود. خسارتی که پرداخت آن احتمالا از توان بسیاری از موتور سواران خارج است.

از مهم‌ترین عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث موتور، خسارت مالی برای صاحب موتور است. در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث موتور با چالش‌های زیر مواجه خواهید بود:

1- ناچار به پرداخت جریمه دیرکرد بیمه هستید.

2- امکان جریمه و توقیف وسیله نقلیه شما توسط پلیس راهنمایی رانندگی بسیار بالاست.

3- در صورت تصادف باید خسارات جانی و مالی از جیب خودتان پرداخت کنید.

4- کارت سوخت برای شما صادر نمی‌شود.

5- امکان فروش موتور و تعویض پلاک نخواهید داشت.

خرید بیمه موتور ارزان از بیمه‌دات‌کام

«حادثه خبر نمی‌کند» یک شعار کلیشه‌ای نیست. یک واقعیت است، طبق آمار و ارقام تصادف برای موتورسواران به مراتب بیشتر است. شاید برای خود این توجیه را بیاورید که با رانندگی ایمن از تصادف احتمالی جلوگیری خواهید کرد. اما شما نمی‌توانید احتیاط رانندگان دیگر را تضمین کنید.

قیمت ارزان بیمه موتور در مقابل خسارت جانی و مالی سنگینی که ممکن است گریبان شما را در یک تصادف ساده بگیرد، نشان‌دهنده مقرون‌به‌صرفه بودن خرید بیمه موتور سیکلت است.

در هیاهوی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، خرید بیمه شخص ثالث برای رهایی از جریمه دیرکرد را فراموش نکنید. بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتور فرصتی طلایی برای شماست تا با مراجعه به سایت بیمه‌دات‌کام و استفاده از کد تخفیف 12 درصدی بر اساس بودجه خود، مناسب‌ترین بیمه را انتخاب کنند.

بیمه شخص ثالث شما به صورت آنی صادر می‌شود و در صورت تمایل امکان ارسال آن به آدرس مورد نظر شما وجود دارد.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟