دادخواهی سهامداران بانک آرین از رییس کل بانک مرکزی

سه هزار سهامدار نامه نوشتند

سه هزار سهام‌دار بانک لغو مجوز شده آرین در نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی خواستار بازنگری در تصمیم شورای پول و اعتبار مبنی بر انحلال این بانک شدند.

به گزارش ریسک نیوز، در نامه  سهامداران بانک آرین آمده است:  بانک الکترونیک آرین به عنوان اولین بانک کاملاً مجازی در صنعت بانکداری کشور با رویکردی متفاوت برابر مقررات و رویه های قانونی نظام بانکی کشور پا به عرصه فرابورس نهاد و با استقبال کم نظیرحدود سه هزار سهامدار، خود را برای عملیاتی ساختن شیوه نوین بانکداری آماده کرد.

در ادامه این نامه آمده است: لیکن به یکباره و پس از ماه ها انتظار نسخه این بانک با وجود همه ظرفیت های تخصصی، مالی و مدیریتی مناسب آن درهم پیچید و دستخوش تصمیمات ناگهانی شورای پول واعتبار شد که به نظر می رسد ریشه های این تصمیم تحت تاثیر فضای بی اعتمادی نسبت به فعالان اقتصادی و سرمایه های بخش خصوصی بوده است.

 سهامداران بانک آرین نوشته اند: اغلب ما با امید به رونق احتمالی سهام در بازار پول و سرمایه، تمامی توان مالی خود را صرف خرید سهام این بانک کردیم و درست در زمانی که دلالان بازار ارز و سکه شرایط وسوسه انگیزی را برای چنین سهامدارانی مهیا کرده بودند، بی اعتنا به چنین فضایی و با اعتماد به محمل های قانونی در عرضه سهام و پایداری تصمیمات بانک مرکزی وبازار فرابورس و اطمینان از صیانت سرمایه های خویش توسط مسئولین ذیربط، با باوری عمیق، نسبت به حمایت از این عرضه اقدام کردیم.

در ادامه این نامه آمده است: با نگاهی بر آنچه در سال گذشته در خصوص سرنوشت بانک آرین و سهامداران آن گذشت، چیزی جز بلاتکلیفی و سرگردانی در هیاهوی فضای سیاسی و بی اعتمادی حاصل از اختلاس بزرگ بانکی برای این جمع سه هزار نفری نمی بینیم .

سهامداران آرین  تاکید کرده اند: بر خود لازم میدانیم که بدون توضیح و تشریح ابعاد و تبعات لغو مجوز بانک آرین که حضرتعالی کاملاً از آن مطلع و بر آن اشراف دارید، مطالبات و انتظارات به حق خود را لااقل به عالی ترین مقام اجرایی نظام بانکی کشور منتقل کنیم تا شاید برابر آنچه که در خصوص سایر بانک ها در شرایط بحرانی انجام شده است، درمورد بانک آرین نیز تصمیماتی راهگشا اتخاذ شود.

در ادامه این نامه تاکید شده است:این که خارج از چارچوب ضوابط قانونی و نگاه کارشناسی ابهامات متصور بر ساختار بانک آرین حل و فصل شود، انتظار منطقی نخواهد بود، لیکن کمترین توقع  سهامداران از مدیران بانک مرکزی با آگاهی از اشکالات احتمالی وارده و مقایسه نوع و شکل آن با سایر ایرادات بانکهای دیگر، حداقل نگاه منصفانه و بدون موضع است.

طبق گفته سهامداران بانک آرین، آنچه که این جمع را بر آن داشت که درخواست بازنگری مجدد را جهت فعالیت بانک آرین از آن مقام خواستار باشد، چیزی جز تصمیمات کلیدی و راهگشای شما در شرایط خاص گذشته که بر همگان روشن است، نیست. لذا اکنون نیز در چنین شرایطی که برای بانک آرین و سهامداران آسیب پذیر آن بنا به هر دلیلی حادث شده است، انتظار می رود در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام حمایت از سرمایه های ایرانی نامگذاری شده است با تدبیر و درایت شما و همکارانتان مجدداً شاهد ادامه فعالیت اولین بانک الکترونیکی در کشور باشیم که ماحصل سال ها مطالعه و تلاش کارشناسی جمعی از جوانان و متخصصین صنعت بانکداری کشور است.

سهامداران بانک آرین خاطرنشان کرده اند که  نظر و دستور مساعد  رییس کل بانک مرکزی در حل و فصل موضوع با نگاه به اهمیت سرنوشت هزاران سهامدار امیدوار، قوت قلبی برای ادامه حیات و رونق بازار پول و سرمایه کشور خواهد بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

8  +  1  =