آغاز صدور مجوزهای جدید بیمه به زودی

مصدق اعلام کرد:

معاون طرح و برنامه بیمه مرکزی با اعلام اینکه مجوزهای جدید به شرکتهای بیمه متقاضی به زودی صادر می شود، گفت: بخشی از کارهای مربوط به صدور مجوز به اتمام رسیده است.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از مهر رحیم مصدق در پاسخ به این سئوال که ارائه مجوز به شرکتهای جدید بیمه در چه مرحله ای است، گفت: در حال حاضر بیمه مرکزی ایران در حال انجام کارهای کارشناسی و بررسی های لازم است.

عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران تصریح کرد: پس از اتمام کارهای مربوطه، شورای عالی بیمه صدور مجوزها را بررسی کرده و مجوز فعالیت را صادر می کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 5 تقاضا به بیمه مرکزی ارسال شده است، افزود: البته برخی مقدمات صدور مجوز انجام شده است و اعلام اسامی آنها منوط به تصویب و صدور مجوز در شورایعالی بیمه است.

معاون طرح و برنامه بیمه مرکزی ایران با تاکید بر اینکه صدور مجوز فعالیت به شرکتهای بیمه ای که بیمه های جدید ارائه کنند، در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: این شرکتها در اولویت ارائه مجوز قرار دارند. 

وی بر رقابتی شدن بازار بیمه ای کشور تاکید کرد و افزود: شرکتهای بیمه می توانند با برنامه ریزی  و ورود به رشته های جدید بیمه و دریافت مجوز از بیمه مرکزی در این بازار رقابتی به جذب مشتری بپردازند. 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  6  =  1