بازدهی ۶۵ درصدی بزرگان بورس در طول سه سال بازدهی ۶۵ درصدی بزرگان بورس در طول سه سال

مدیر سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری غدیر گفت: آمارها نشان می‌دهد سرمایه‌گذارانی که در طول سه سال اخیر بر روی ۱۰ شرکت بزرگ و بنیادین بورس تهران سرمایه گذاری کرده‌اند، به طور متوسط بیش از ۶۵ درصد بازدهی به دست آورده‌اند.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایسنا علی نجفی مقدم با بیان مطلب فوق افزود: تحلیل صحیح از وضعیت شرکت های بزرگ و نگاه بلندمدت به بازار باعث شده است تا آنان بازدهی مناسبی را در سه سال گذشته کسب کنند.

وی درخصوص شرایط کنونی بازار سرمایه گفت: در چند سال اخیر ریسک های سیستماتیک در بازار وجود داشته است اما تجربه نشان داده است، این گونه ریسک‌ها، اثر مقطعی و کوتاه مدت بر روی بازار داشته‌اند به طوریکه رفتار منطقی سرمایه گذاران و ارزندگی سهام منجر به از بین رفتن ریسک های سیستماتیک می شود.

نجفی مقدم ادامه داد: بررسی رفتارهای مختلف بازیگران بازار در شرایط ریسک‌های سیستماتیک، بیانگر این مطلب است که فروشندگان سهام، زیان اصلی بازار را می بینند.

مدیر سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری غدیر خاطر نشان کرد : متاسفانه زیان، تنها عایدی افرادی است که نگاه کوتاه مدت و هیجانی به بازار سرمایه دارند.

 

وی به برخی قوانین تسهیل کننده بازار (حذف تعرفه صادرات محصولات پتروشیمی، شناسایی درآمد فروش با دلار آزاد، ثابت نگهداشتن نرخ خوراک پتروشیمی ها و …) اشاره کرد و گفت: از نظر بنیادین، مشکلی برای شرکت‌های گروه پتروشیمی، سنگ آهن و سیمانی وجود ندارد به طوریکه آنها می توانند سود خوبی را برای سال 91 شناسایی کنند.

 

نجفی مقدم اظهار کرد: سیاست اکثر شرکت‌های بورسی امسال، تقسیم سود حداکثری است تا سهامداران حقیقی و حقوقی با رضایت مجامع را ترک کنند.

وی چشم انداز بازار سرمایه در سال 91 را مثبت ارزیابی و به سهامداران توصیه کرد با تحلیل درست، اقدام به خرید و فروش سهم در بازار کنند تا بتوانند بازدهی مناسبی را از بازار به دست آورند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

5  +  3  =