رشد ۳۷ درصدی پرداخت خسارت بیمه در سال گذشته

رییس کل بیمه مرکزی خبر داد

رئیس کل بیمه مرکزی از رشد ۳۷ درصدی پرداخت خسارت بیمه در سال گذشته خبر داد و گفت: نزدیک به هفت میلیون پرونده رسیدگی شد که یک پنجم پرونده ها مشمول دریافت خسارت شده بودند.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایرنا سیدمحمد کریمی روز شنبه به مناسبت چهل و یکمین سالروز تاسیس بیمه مرکزی در جمع خبرنگاران حاضر شد و با ارایه گزارشی از وضعیت این صنعت ، گفت: بیمه صندوق تعاونی است که تعداد زیادی در تامین منابع مالی آن نقش دارند.

وی با اشاره به تاسیس بیمه مرکزی در سال 1350، وظیفه این نهاد را تنظیم، تامین، هدایت و حمایت از حقوق بیمه گذاران عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 25 شرکت بیمه ای در کشور فعال هستند و تنها در راستای اصل 44 قانون اساسی بیمه ایران خصوصی نخواهد شد.

کریمی با بیان آنکه 23 شرکت بیمه های مستقیم را عرضه و دو شرکت خدمات بیمه اتکایی ارائه می کنند، اظهار داشت: 18 شرکت در سرزمین اصلی و پنج شرکت در مناطق آزاد ثبت شده است ،ضمن آنکه در سال گذشته بیش از 35 میلیون بیمه نامه صادر شده و 9 هزار میلیارد تومان پورتفوی حق بیمه های تولیدی نسبت به سال 1389 که 45 درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشته است.

وی در خصوص اولویت برنامه های بیمه مرکزی نیز گفت: توسعه بیمه های زندگی و بیمه های پایه از اولویت های بیمه مرکزی است و در سال گذشته رشد 18 درصدی در پوشش بیمه های درمان تکمیلی داشته ایم.

رئیس کل بیمه مرکزی، تدوین آئین نامه های مورد نیاز صنعت بیمه نظیر آئین نامه توانگری، ارزیابی رضایت مشتریان و رتبه بندی شرکت ها را از مهمترین اقدامات این سازمان دانست و افزود: آئین نامه بیمه های زندگی برای حمایت از حقوق بیمه گذاران برای نخستین بار تدوین و در شورای عالی بیمه نیز تصویب شده است.

به گفته ی کریمی، اطلاع رسانی دقیق، شفافیت در صدور بیمه نامه، نحوه پرداخت خسارت و رسیدگی به شکایات از کلیات این آئین نامه است.

وی بااشاره به ابلاغ آئین نامه بیمه نوسانات نرخ ارز گفت: درراستای تعرفه مورد نیاز، شورای عالی بیمه 3 درصد پوشش برای بیمه گذار یا تاجر در نظر گرفته است.

رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص بیمه نامه موتورسیکلت ها نیز گفت: بر اساس آمار بیش از 10 میلیون موتورسیکلت در کشور وجود دارد که تنها 2 میلیون از آنها بیمه نامه دارند.

وی از آمادگی بیمه ایران برای ارائه تخفیف 20 درصدی برای بیمه موتورسیکلت ها خبر داد و گفت: 25 درصد از حق بیمه ها نقدی و مابقی در چهار قسط پرداخت می شود.

وی ادامه داد: 14 میلیون خودرو در کشور وجود دارد که بیش از 90 درصد آنها پوشش های بیمه ای دارند و توصیه می شود که دارندگان خودرو برای دریافت الحاقیه به شرکت های بیمه مراجعه کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

9  +  1  =