تکذیب ورود هکر‌ها به سامانه بانک مرکزی

مدیر اداره نظام پرداخت‌های بانک مرکزی ورود هکر‌ها به سامانه این بانک مرکزی تکذیب کرد.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایرنا ناصر حکیمی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص انتشار خبری مبنی بر اختلال دو روزه در سامانه بانک مرکزی، افزود: این اختلال پیش آمده مربوط به خرابی سیستم سخت افزاری سوئیفت بانک مرکزی است.

وی گفت: در دو روز گذشته مسئولان بانک مرکزی اقدامات لازم را برای رفع این مشکل انجام داده اند و نقص فنی این سیستم به طور کامل رفع شده است.

حکیمی تصریح کرد: به هیچ عنوان موضوع ورود هکر‌ها به سامانه بانک مرکزی در این رابطه صحت ندارد.

وی گفت: اگر چه بحث ورود هکر‌ها به سامانه نظام بانکی کشور همچنان یکی از موضوعات اصلی مسئولان بانک‌ها محسوب می شود، اما همه آماده برخورد با ورود احتمالی هکر‌ها به سامانه بانک ها هستند.

مدیر اداره نظام پرداخت‌های بانک مرکزی با تأکید بر آمادگی نظام بانکی در خصوص برخورد با ورود هکر‌ها به سامانه‌های الکترونیکی بانک‌ها اظهار داشت: بانک مرکزی همواره در حال رصد و ارتقاء سیستم‌های الکترونیکی و حفاظتی خود است.

وی گفت: باید در نظر داشت که بخش عمده اختلال در سامانه الکترونیک بانک‌ها مربوط به سیستم‌های مخابراتی کشور است، بطوری که اگر در منطقه‌ای کابل برگردان انجام شود، به طور حتم سامانه‌های الکترونیکی شعبات بانک‌های مستقر در آن منطقه با مشکل مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر این موضوع مربوط به سامانه‌های داخلی خود بانک‌ها باشد، بانک مرکزی پس از بررسی نهایی به طور حتم اقدام به دریافت جریمه از بانک‌های مربوطه می‌کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

3  ×    =  6